Akcja „Światełko pamięci” dobiegła końca

Na Podkarpaciu dobiegła końca coroczna akcja „Światełko pamięci”.  Dzięki inicjatywie udało się zebrać ponad 25 tys. zniczy, które w Uroczystość Wszystkich Świętych zapłoną na cmentarzach Łyczakowskim, Janowskim i Orląt Lwowskich we Lwowie oraz kilku nekropoliach w obwodzie lwowskim.

Akcja „Światełko pamięci” to przedsięwzięcie, w którym wzięli udział studenci, uczniowie, stowarzyszenia kresowian, harcerze, organizacje strzeleckie, członkowie PCK oraz samorządy. Od ubiegłego czwartku znicze zbierano w blisko 70 miejscowościach. Oprócz Rzeszowa akcja była prowadzona m.in. w Przemyślu, Tarnobrzegu, Mielcu, Jarosławiu, Tyczynie i Głogowie Małopolskim. Tegoroczne „Światełko pamięci” wsparli także mieszkańcy Tarnogrodu na Lubelszczyźnie oraz szpital wojskowy w Żarach w Lubuskim.

Pierwsza taka akcja odbyła się dziesięć lat temu; początkowo dotyczyła głównie Cmentarza Łyczakowskiego i Orląt Lwowskich. Od 2010 roku znicze palą się także na Cmentarzu Janowskim.

 

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl