Łódzka Rodzina Radia Maryja w obronie o. T. Rydzyka. „Żądamy zaprzestania manipulacji”

LIST OTWARTY

W ostatnich miesiącach jesteśmy świadkami wzmożonych ataków na Ojca Dyrektora dra Tadeusza Rydzyka CSsR, założyciela Radia Maryja oraz wszystkich dzieł przy nim powstałych. Liczne media jak „Newsweek”, „Wprost” oraz kilka portali internetowych usilnie dążą do utrwalenia fałszywego obrazu Ojca Dyrektora, jako człowieka zamożnego, polityka, przedsiębiorcy, pomijając przy tym wielokrotnie jego posługę, jako osoby duchownej i charyzmatycznego kapłana, którego szanujemy i podziwiamy za dobro prowadzone przy współpracy z Ojcami Redemptorystami. Tygodnik „Newsweek” w dniu 12.10.2016 roku opublikował artykuł, w którym bezpodstawnie sugeruje, że Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej wygrała konkurs na prowadzenie szkoleń w sposób nieuczciwy, przedstawiając jedną z najdroższych ofert, mimo że pozostałe wymienione w tekście oferty, opiewały na podobną sumę. Oburzenie budzi również fakt, że artykuł ten został zilustrowany skandalicznym fotomontażem przedstawiającym uśmiechniętego O. dra Tadeusza Rydzyka na tle banknotów.

Inny tygodnik zaliczył natomiast Ojca Dyrektora do grona stu najbogatszych Polaków sugerując tym samym, że Dzieła Nowej Ewangelizacji służące i powstałe dzięki poświęceniu i zaangażowaniu milionów Polaków na całym świecie, są jakoby osobistym bogactwem Założyciela Radia Maryja.

Po raz kolejny dochodzi do niegodziwej prowokacji mającej na celu podważenie kapłaństwa, dyskredytację Ojca Założyciela służącego od lat Panu Bogu i Ojczyźnie oraz dzieł trwających przy Rodzinie Radia Maryja już od ponad 25 lat. Wpisuje się to w prowadzoną od lat kampanię oszczerstw wymierzoną w środowisko Radia Maryja oraz nasilającą się walkę z wiarą, moralnością i tradycyjnymi wartościami kultury chrześcijańskiej.

Jako przedstawiciele Rodziny Radia Maryja, zatroskani o Ojczyznę św. Jana Pawła II, los naszej rozgłośni oraz wszystkich dzieł przy niej powstałych, żądamy zaprzestania manipulacji przepełnionej językiem nienawiści wobec katolików, przemocy medialnej oraz pogardy wobec Polaków. Ponadto domagamy się od niemieckich wydawców pism polskojęzycznych poszanowania sfery sacrum oraz tradycyjnych wartości, z którymi polski naród się utożsamia. Dał on temu świadectwo na przestrzeni wieków opowiadając się za pokojem i walcząc w imię wolności innych, a dziś walcząc o ochronę życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci i inne wartości, które próbuje się niszczyć.

 

Z poważaniem,

Łódzka Rodzina Radia Maryja

Pod listem otwartym można popisać się w biurach posła do Parlamentu Europejskiego dr n.med. Urszuli Krupy:

Biuro Poseł do Parlamentu Europejskiego dr n.med. Urszula Krupa
ul. Piotrkowska 143
90-434 Łódź

Biuro Poseł do Parlamentu Europejskiego dr n.med. Urszula Krupa
ul. Kopernika 21
87-100 Toruń

Biuro Poseł do Parlamentu Europejskiego dr n.med. Urszula Krupa
ul. Kościuszki 18
96-200 Rawa Mazowiecka

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl