Rozpoczęło się 37. Europejskie Spotkanie Młodych

Spotkanie osób różnych kultur i narodowości, a przede wszystkim wspólna modlitwa o pokój na świecie – to 37. Europejskie Spotkanie Młodych – Taize.

W Pradze spotkało się ponad 30 tys. młodzieży z 65 krajów; m.in. z  Polski, Ukrainy, Niemiec, Włoch, Francji, Chorwacji i Białorusi.

Dziś i jutro zebrani będą się modlić w 17. kościołach miasta. Zaplanowane jest również zwiedzanie miasta oraz praca w grupach.

Ks. prof. Jan Machniak, powiedział, że wspólnota Taize przypomina nam to, co jest obecne w Kościele – „wielki głód Słowa Bożego”.

– Te ekumeniczne spotkania są modlitwą o pokój, o pojednanie między narodami. Myślę, że tematem szczególnym będzie niepokój na Ukrainie, ale też Państwo Islamskie, które powstało gdzieś na granicy Iraku i Syrii. To są te niepokoje, które dotykają wszystkich ludzi – katolików, protestantów, muzułmanów, z tym, że to są spotkania chrześcijan, spotkania młodych; próba poruszenia młodych, obudzenia w nich pragnienia wspólnoty, jedności. Wspólna modlitwa, wspólny posiłek, studium biblijne, czy też słuchanie Słowa Bożego, komentarza, trochę odpoczynku, wspólne śpiewy – powiedział ks. prof. Jan Machniak.

1 stycznia o 19.00 przedstawiciele Czeskiej Rady Kościołów wezmą udział w modlitwie w katedrze świętych Wita, Wacława i Wojciecha.

Spotkanie Młodych w Czechach  potrwa do 2 stycznia 2015 r. Będzie to kolejny etap „Pielgrzymki Zaufania przez Ziemię”, zainicjowanej przez założyciela Wspólnoty Brata Rogera w końcu lat 70.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl