fot. Marek Borawski/Nasz Dziennik

„Rzeczpospolita” publikuje nieprawdziwe informacje o WSKSiM

W „Rzeczpospolitej” ukazał się oszczerczy artykuł zatytułowany „Strumień dotacji dla o. Rydzyka”. Sprawa dotyczy konkursu, który wygrała WSKSiM. Dziennik pisze, że toruńska uczelnia nie miała prawa otrzymać dotacji na promocję polskiej polityki zagranicznej.

W artykule pojawiło się wiele nieprawdziwych informacji dotyczących Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej. Autor twierdzi, że wśród przedstawicieli organizacji pozarządowych większość z dziewięciu zwycięzców nie budzi zastrzeżeń. Zdziwienie wywołała natomiast toruńska uczelnia. Dziennikarz „Rzeczpospolitej” argumentuje, że WSKSiM nie zajmowała się dotąd kwestiami polityki międzynarodowej.

Doświadczenie Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w zakresie polityki międzynarodowej jest niekwestionowane. Uczelnia od 15 lat prowadzi działalność edukacyjną – odpowiada dr Dorota Żuchowska, dziekan WSKSiM.

W dużej mierze są to przedsięwzięcia mające związek z polityką międzynarodową m.in. prowadzenie studiów podyplomowych: relacje międzynarodowe i dyplomacja, prowadzenie studiów politologicznych, prowadzenie specjalności: polityka międzynarodowa czy teraz taka nowa specjalność: bezpieczeństwo państwa i dyplomacja – wylicza dr Dorota Żuchowska.

Jak mówi, WSKSiM prowadzi również szereg innych działań o charakterze upowszechniania wiedzy z zakresu relacji międzynarodowych czy problemów polityki międzynarodowej.

– Są cykliczne kongresy międzynarodowe: „Katolicy i…”, czyli np. „Katolicy i prawo”, „Katolicy i ekonomia”, „Katolicy i polityka” czy ostatni międzynarodowy kongres: problemy współczesnej polityki, poświęcony problemom terroryzmu i konfliktów zbrojnych. Od kilku lat uczelnia organizuje Międzynarodowe Forum Polonijne, skupiające przedstawicieli Polonii z całego świata – zaznacza dziekan toruńskiej uczelni.

Pozytywne efekty działalności edukacyjnej podejmowanej przez WSKSiM znalazły swoje odzwierciedlenie w raporcie przygotowanym przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Toruńska uczelnia znalazła się na 5. miejscu spośród 232 uczelni wyższych – publicznych i niepublicznych – prowadzących studia uzupełniające magisterskie, których absolwenci najłatwiej znajdują pracę. [WIĘCEJ]

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj