MNiSW: Absolwenci WSKSiM bez problemów znajdują pracę

Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej znalazła się w czołówce polskich uczelni, po ukończeniu których absolwenci najłatwiej znajdują pracę – wynika z raportu Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego przeprowadzonego na podstawie danych ZUS-u.

WSKSiM zajęła 5. miejsce spośród 232 uczelni wyższych – publicznych i niepublicznych – prowadzących studia uzupełniające magisterskie [zobacz więcej].

Od dawna wiedzieliśmy, że nasi absolwenci są bardzo cenieni. Myślę, że jest to również owoc świadomości społecznej, że w naszej uczelni staramy się o to, by były wysokie standardy, najpierw profesjonalne, ale równolegle, by człowiek w jego moralności był człowiekiem o najszlachetniejszych ideach – podkreślił o. Zdzisław Klafka, rektor WSKSiM.

Jak dodał, najpiękniejsze świadectwo toruńskiej uczelni wystawiają sami pracodawcy, którzy chętnie zatrudniają jej absolwentów.

Co mnie osobiście cieszy, nasi studenci, absolwenci nie wyjeżdżają za granicę. Miejsca pracy otrzymują w Ojczyźnie – mówił rektor WSKSiM.

Raport przygotowany przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego objął 138012 absolwentów z całej Polski, którzy uzyskali dyplom w 2014 roku.

Wskaźnik WWB na poziomie poniżej 1 oznacza, że przeciętne ryzyko bezrobocia wśród absolwentów było w okresie badania niższe niż stopa bezrobocia w ich powiatach zamieszkania. Zatem im mniejsze wartości względnego ryzyka bezrobocia, tym lepiej.

Według raportu WWB, średni iloraz ryzyka bezrobocia do stopy procentowej w powiecie zamieszkania absolwenta (względny wskaźnik bezrobocia) dla absolwentów studiów magisterskich – w przypadku Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej – wyniósł 0,18.


RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl