fot. Tomasz Strąg

38. Ogólnopolska Pielgrzymka Ludzi Pracy na Jasną Górę

W dniach 19-20 września bieżącego roku odbędzie się 38. Ogólnopolska Pielgrzymka Ludzi Pracy na Jasną Górę.  Tegoroczne wydarzenie nosi hasło: „Z Matką Odkupiciela – Mocni Nadzieją”.

Pielgrzymka rozpocznie się w sobotę 19 września o godzinie 16.00 pod pomnikiem Patrona NSZZ „Solidarność” bł. ks. Jerzego Popiełuszki. O godzinie 17.00 nastąpi złożenie kwiatów, zaś o godzinie 19.00 odprawiona zostanie Eucharystia w Bazylice. Uczestnicy pielgrzymki wezmą udział w Apelu Jasnogórskim w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej, a następnie wezmą udział w Drodze Krzyżowej na Wałach Jasnogórskich.

Punkt informacyjny pielgrzymki otwarty będzie w niedzielę od godziny 8.30. Z kolei o 9.45 rozpocznie się wykład dr. M. Krzysztofińskiego z IPN Oddział Rzeszów na temat: „Abp Ignacy Tokarczuk – orędownik Solidarności”. Po wykładzie około godziny 10.30 nastąpi przywitanie gości przez Ojca Przeora Jasnej Góry połączone z wystąpieniem Przewodniczącego KK. Pielgrzymkę zwieńczy uroczysta Eucharystia w Bazylice o godzinie 11.00.

radiomaryja.pl

drukuj