fot. Marek Borawski/Nasz Dziennik

Trwają drzwi otwarte w WSKSiM

W Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu trwają dziś drzwi otwarte. Już za kilka miesięcy młodzież ze szkół średnich stanie przed wyborem uczelni oraz kierunku studiów.

Przyszli studenci mogą dziś zapoznać się z ofertą edukacyjną WSKSiM oraz porozmawiać ze studentami. Biorą też udział warsztatach radiowo-telewizyjnych. Dzień otwarty to również okazja do zwiedzenia murów uczelni. Drzwi otwarto dziś w gmachu przy ul. Droga Strotoruńska 3.

– Drzwi naszej uczelni stają otworem dla młodych ludzi, którzy chcą poznać, jak się u nas studiuje, co się studiuje, ale myślę, że dla studentów i dla młodzieży jest ważne, jak tu się żyje – mówi rektor WSKSiM o. dr Zdzisław Klafka CSsR.

Katarzyna Cegielska, dyrektor administracyjny WSKSiM, podkreśla, że na przybyłych czeka wiele atrakcji.

– Spotkanie rozpocznie się o godzinie 11:00 w auli WSKSiM przy ul. Droga Starotoruńska 3. W programie m.in. zapoznanie się z kołami zainteresowań działającymi w uczelni, warsztaty z drukarką 3D oraz warsztaty radiowo-telewizyjne i wiele innych atrakcji – wskazuje Katarzyna Cegielska.

Uczelnia oferuje studia dzienne i zaoczne pierwszego stopnia na kierunkach: dziennikarstwo, politologia, kulturoznawstwo, informatyka medialna. Dostępne są także studia informatyczne, które kończą się uzyskaniem stopnia inżyniera. WSKSiM prowadzi także studia magisterskie na kierunkach: politologia oraz dziennikarstwo.

Studenci mogą odbywać praktyki w RM, Telewizji Trwam czy Naszym Dzienniku. Więcej szczegółów nt. dnia otwartego można znaleźć na: www.wsksim.edu.pl.

RIRM

drukuj