fot. WSKSiM

Miejsce Piastowe: Młodzież uczestniczyła w warsztatach WSKSiM

W Michalickim Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. ks. Bronisława Markiewicza w Miejscu Piastowym zakończyły się warsztaty medialne. Ich organizatorami były TV Trwam, Radio Maryja oraz Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej z Torunia.

Warsztaty medialne pt. „Zrozumieć media” cieszą się coraz większym zainteresowaniem.

– Bardzo serdecznie witam w naszym domu szkolnym, w naszej społeczności szkolnej TV Trwam, Radio Maryja i WSKSiM z Torunia. Nasi goście przyjechali, aby spotkać się z nami, poznać szkołę, ale jednocześnie też zaproponować nam poznanie świata, poznanie mediów przede wszystkim, które ten świat opisują – powiedział na rozpoczęcie warsztatów ks. mgr Leszek Przybylski, dyrektor szkoły.

Podczas warsztatów, młodzi ludzie mają możliwość m.in.: spróbować swoich sił przed kamerą, wcielając się np. w rolę, dziennikarza czy prezentera; zobaczyć jak wielkie znaczenie w telewizji ma światło, dźwięk, czy chociażby makijaż; czy poznać podstawy tworzenia tekstów prasowych i informacyjnych.

– W naszej szkole oprócz klasycznej edukacji, oprócz troski o wiarę, chcemy doświadczyć troski o właściwe rozumienie naszej Ojczyzny, o właściwą świadomość obywatelską. By to było możliwe musimy też umieć odczytywać to, co mówi do nas telewizja, o czym mówią do nas media elektroniczne, co usłyszymy przez radio – mówił do młodzieży dyrektor szkoły.

Wyjazdowe warsztaty – na zaproszenie dyrektorów szkół – są organizowane w całej Polsce.

 

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj