Obrony prac licencjackich studentów pielęgniarstwa w AKSiM

W Akademii Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu trwają obrony prac licencjackich na kierunku pielęgniarstwo.  To zwieńczenie trzyletniej nauki i szeregu egzaminów otwierających drogę do pracy w zawodzie.

W AKSiM trwają obrony prac licencjackich na kierunku pielęgniarstwa. Wcześniej studenci trzeciego roku zdali egzaminy teoretyczne i praktyczne na terenie toruńskiego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego.

Dziś przed komisją będą oni bronić swoich prac, które pisali na podstawie studium przypadku konkretnego pacjenta z daną jednostką chorobową.

Dziekan i profesor AKSiM, dr Dorota Żuchowska, zwróciła uwagę, że obrona licencjatu to ważny moment w życiu społeczności akademickiej. Dodała ona, że stanowi on zwieńczenie trzyletnich studiów i jest jednocześnie sprawdzianem zdobytej wiedzy.

– Egzaminy dyplomowe to każdorazowo jest wielkie święto uczelni, dlatego że jest podsumowaniem pracy studentów, ogromną radością dla promotorów, ale też możliwością patrzenia na to, jak bardzo student, który przyszedł na uczelnię trzy czy pięć lat temu, rozwinął się w czasie tych studiów, jak bardzo podniósł swoje kompetencje w zakresie studiowanego kierunku, ale też same kompetencje dotyczące formułowania wypowiedzi czy autoprezentacji. Jest to więc bardzo radosny czas – powiedziała dr Dorota Żuchowska.

Obrony prac dyplomowych w AKSiM zakończą się w najbliższy piątek. Wtedy do egzaminu przystąpią adepci studiów magisterskich na kierunkach politologia, informatyka medialna oraz dziennikarstwo i komunikacja społeczna.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl