fot. PAP/EPA

Politycy PiS składają projekt uchwały wyrażający sprzeciw wobec podrzucania przez niemieckie służby nielegalnych migrantów do Polski

Politycy Prawa i Sprawiedliwości składają do laski marszałkowskiej projekt uchwały Sejmu dot. podrzucania do Polski migrantów przez niemieckie służby. Dokument ma wyrazić sprzeciw wobec tego typu procederu oraz zmusić rząd do stanowczej reakcji.

Podczas konferencji w Sejmie poseł PiS, Krzysztof Szczucki, wskazywał, że punktem wyjścia dla projektu uchwały była sytuacja, która miała miejsce na granicy polsko-niemieckiej 14 czerwca.

Niemieccy funkcjonariusze nielegalnie przywieźli na polską stronę nielegalnych migrantów ekonomicznych. Sytuacja ta pokazuje systemowe problemy polegające na nieprzestrzeganiu, niechronieniu polskiej granicy z Niemcami, na posłusznym, bezkrytycznym realizowaniu oczekiwań rządu niemieckiego – powiedział Krzysztof Szczucki.

Krzysztof Szczucki dodał przy tym, że ochrona i bezpieczeństwo granic jest podstawą suwerenności, jest podstawowym obowiązkiem każdego rządu.

Szef klubu PiS, Mariusz Błaszczak, akcentował, że polityka migracyjna rządu Donalda Tuska prowadzi do katastrofy.

Już mamy kryzys migracyjny zarówno ze strony niemieckiej przez podrzucanie migrantów, jak i ze strony białoruskiej poprzez przekraczanie granicy. Podczas kontroli poselskiej w MSWiA kierownictwo resortu przyznało, że służby podległe ministrowi spraw wewnętrznych i administracji wydają przepustki aktywistom na to, żeby mogli wspierać nielegalnych migrantów – podkreślał Mariusz Błaszczak.

PiS chce, żeby projekt uchwały został rozpatrzony na rozpoczynającym się w środę posiedzeniu Sejmu.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl