Zmiany w strukturze PiS

Do 15 czerwca br. Jarosław Kaczyński, prezes Prawa i Sprawiedliwości, powoła 94 nowych pełnomocników okręgowych partii. Krzysztof Sobolewski, sekretarz generalny PiS, poinformował, że nie będą mogły to być osoby pełniące funkcje ministerialne oraz członkowie prezydium Sejmu i Senatu.

Zaproponowane przez Jarosława Kaczyńskiego zmiany w strukturze ugrupowania zatwierdził Komitet Polityczny PiS. Zakładają one zwiększenie liczby okręgów partyjnych do 100 oraz zakaz łączenia funkcji partyjnych z ministerialnymi dla szefów tych okręgów. Pełnomocnicy okręgowi nie będą mogli również zasiadać w prezydium Sejmu i Senatu.

Krzysztof Sobolewski, sekretarz generalny PiS, powiedział, że nowi pełnomocnicy okręgowi rozpoczną pełnienie swoich funkcji na początku lipca 2022 roku.

– Do 15 czerwca br. zostaną powołani nowi pełnomocnicy okręgowi, którzy rozpoczną swoje urzędowanie 1 lipca 2022 roku. Będą to 94 okręgi dostosowane zakresem terytorialnym do okręgów senackich. Ich zadaniem będzie przygotowanie nowych struktur do zjazdów okręgowych, gdzie w dalszej perspektywie będą wybierane nowe zarządy okręgowe. Nowi pełnomocnicy będą wybierani z zastrzeżeniem, że nie będą to mogły być osoby pełniące funkcje ministerialne oraz członkowie prezydium Sejmu i Senatu – wyjaśnił Krzysztof Sobolewski.

Jednocześnie trwają prace nad nowym programem Prawa i Sprawiedliwości. Na czerwiec br. planowana jest konwencja ugrupowania, a po niej seria spotkań w terenie.

RIRM/TV Trwam News

drukuj