twitter.com/KGPSP

Ponad 260 interwencji straży pożarnej w związku z burzami

Ponad 260 razy interweniowali strażacy w związku z burzami, które przeszły nad Polską w piątek wieczorem i w nocy z piątku na sobotę – poinformował rzecznik prasowy komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej, bryg Karol Kierzkowski.

„Ponad 260 razy interweniowali strażacy w związku z burzami, to prawie nic w skali kraju. Można powiedzieć, że było spokojnie, bo zapowiadało się dużo gorzej. W niektórych rejonach pojawiły się ostrzeżenia przed burzami nawet trzeciego stopnia” – powiedział Karol Kierzkowski.

Dodał, że nie było żadnych poważnych zdarzeń.

„Głównie to połamane drzewa i gałęzie. Nie ma informacji o osobach poszkodowanych w wyniku burz” – zaznaczył.

Strażacy wyjeżdżali na sygnale, by usuwać połamane drzewa i gałęzie w zasadzie tylko na zachodzie i południowym zachodzie Polski.

Od piątku wieczorem do soboty rano strażacy pojęli 263 interwencje, najwięcej w woj. dolnośląskim – 52, lubuskim – 44 i wielkopolskim – 42.

„Jeszcze dziś strażacy będą usuwać połamane drzewa i gałęzie” – zapowiedział rzecznik PSP.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl