Pos. Mazurek: Ataki na PiS i prokuraturę ws. ekshumacji – nieuprawnione

Ataki opozycji na Prawo i Sprawiedliwość oraz prokuraturę mówiące, że ekshumacje ofiar katastrofy smoleńskiej to gra polityczna, są nieuprawnione – podkreśliła rzecznik PiS Beata Mazurek. Wg Prokuratury Krajowej jest duże prawdopodobieństwo, że doszło do zamiany ciał ofiar katastrofy smoleńskiej.

Media podały, że z ekshumacji wynika, iż w grobie Piotra Nurowskiego, byłego  przewodniczącego Polskiego Komitetu Olimpijskiego, odnaleziono ciało innej ofiary narodowej tragedii.

Do prowadzonych ekshumacji odniosła się poseł Beata Mazurek. Polityk zaznaczyła, że proces ten jest prowadzony w zgodzie z obowiązującym prawem.

– Ataki dzisiejszej opozycji zarówno na nas, jak i na niezależną prokuraturę, dotyczące tego, że ekshumacje to gra polityczna, cynizm, są nieuprawnione. To nie powinno się tak stać, że państwo polskie nie dokonuje należytej staranności, nie dopilnowuje tego, kto jest położony w grobie, kto jest pochowany. Mam nadzieję, że zostanie uszanowana decyzja prokuratury co do tego, że te ekshumacje są prowadzone w zgodzie z obowiązującym prawem i do tego, że prokuratura dołoży wszelkich starań, aby przyczyna katastrofy smoleńskiej została wyjaśniona – powiedziała poseł.

Do końca roku prokuratura zaplanowała przeprowadzenie 10 ekshumacji. Wczoraj na cmentarzu Salwatorskim w Krakowie jak wynika z nieoficjalnych informacji ekshumowano Ewę Bąkowską, działaczkę Stowarzyszenia Rodzin Ofiar Katynia Polski Południowej. To dziewiąta ekshumacja przeprowadzana w tym roku. Cały proces ma zakończy się jesienią lub zimą 2017 roku.

RIRM

drukuj