fot. pixabay.com

Syria: trzech żołnierzy zginęło wskutek izraelskiego ataku rakietowego

Trzech syryjskich żołnierzy zginęło po tym, jak w piątek wieczorem izraelskie wojsko zaatakowało pociskami rakietowymi ziemia-ziemia cele w pobliżu stolicy Syrii Damaszku – poinformowała syryjska państwowa agencja informacyjna SANA.

Według doniesień lokalnych mediów trzej zabici żołnierze byli członkami załogi systemu obrony powietrznej.

Syryjskie radio Sham FM podało, że w wyniku ataków doszło do pożaru w pobliżu międzynarodowego lotniska w stolicy, na południowy wschód od miasta.

Incydent nastąpił kilka godzin po tym, jak arabskojęzyczny rzecznik IDF (Siły Obronne Izraela-PAP) oskarżył zięcia zamordowanego dowódcy sił Ghods Ghasema Solejmaniego, jednostki specjalnej w strukturach irańskich Strażników Rewolucji, o przemyt broni z Iranu do libańskiego Hezbollahu przy użyciu cywilnych lotów przez Syrię.

Rzecznik prasowy IDF oskarżył Iran i Hezbollah, że w celu „zachowania tajemnicy” przemycają broń na pokładach samolotów cywilnych przez międzynarodowe lotnisko w Damaszku, przez co ” narażają na niebezpieczeństwo ludność cywilną”.

Informacji tych nie można było natychmiast zweryfikować.

Siły Obronne Izraela, które z reguły nie komentują pojedynczych ataków, nie udzieliły komentarza.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl