fot. aksim.edu.pl

WSKSiM w Toruniu: Dobiegła końca trzecia edycja prestiżowych studiów menadżerskich MBA

W murach Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu zakończyła się trzecia edycja prestiżowych studiów menadżerskich MBA.

Master of Business Administration to prestiżowe studia menadżerskie skierowane przede wszystkim do osób na kierowniczych stanowiskach lub do tych, którzy o taką posadę się ubiegają – mówi kierownik studiów podyplomowych MBA w WSKSiM w Toruniu Przemysław Pawlak.

– Mają one na celu kształtowanie i rozwijanie kompetencji zarządczych. To są studia w dużej mierze jednak ekonomiczne, o bardzo praktycznym nastawieniu, pomagające rozwijać swoje umiejętności w zarządzaniu ludźmi, w zarządzaniu zmianą, w planowaniu strategii rozwoju instytucji, w której się pracuje – tłumaczy Przemysław Pawlak.

Studia MBA na WSKSiM to wyjątkowe doświadczenie. Uczelnia oferuje bogatą wiedzę teoretyczną, ale – co ważniejsze – także praktyczną – podkreśla Marta Gabryś, studentka trzeciej edycji studiów MBA w WSKSiM.

– Zajęcia przede wszystkim z prof. Bartem Tkaczykiem – fantastyczny człowiek z wielką wiedzą, fantastyczne zajęcia z panem prof. Modzelewskim. O każdym wykładowcy można by naprawdę wiele mówić. To są osoby, które przede wszystkim nie mają tylko wiedzy książkowej, ale to są praktycy. Nie teoretycy, ale też praktycy, więc chłonąć od nich wiedzę to jest coś wspaniałego – zaznacza Marta Gabryś.

Studia w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu wyróżniają się na tle ofert innych uczelni – mówi dr Bart Tkaczyk.

– Oprócz wiedzy tradycyjnej z zakresu zarzadzania, kierowania, uczelnia duży nacisk kładzie na etykę i na kierowaniu w oparciu o wartości. W dzisiejszych czasach widzimy, jak bardzo jest to ważne, aby tak wygrywać, ale aby wygrywać nie tylko profesjonalnie, ale też wygrywać etycznie – wyjaśnia dr Bart Tkaczyk.

Wartości, jakie przekazuje WSKSIM, są ważne dla studentów – podkreśla Krzysztof Wróblewski, absolwent trzeciej edycji studiów MBA w WSKSiM.

– Jest to szkoła inna niż wszystkie. Wartości są zbliżone do moich wartości i moich znajomych, którzy ze mną przyszli tutaj na uczelnię i ważne jest to, że na zajęciach było dużo mówione o etyce oraz o patriotyzmie gospodarczym, ponieważ porównując do innych uczelni – inne uczelnie zajmują się przede wszystkim rankingami, natomiast tutaj jest po prostu uczelnia z duszą – akcentuje Krzysztof Wróblewski.

Podyplomowe studia MBA trwają 2 semestry i kończą się egzaminem, po którym absolwent otrzymuje 2 dokumenty.

– Kończą się dyplomem WSKSiM w Toruniu w zakresie ukończenia studiów podyplomowych MBA i certyfikatem instytucji amerykańskiej, z którą współpracujemy, potwierdzającą nabycie kompetencji w zakresie 4 modułów, realizowanych przez zagranicznych wykładowców – wskazuje Przemysław Pawlak.

Rekrutacja na studia MBA w WSKSiM odbywa się co pół roku.

TV Trwam News

drukuj