W WSKSiM zakończyła się konferencja nt. abstynencji dzieci

W Wyższej Szkole Kultury Społecznej i medialnej w Toruniu zakończyła się ogólnopolska konferencja pt. „Abstynencja dzieci troską rodziny, Kościoła i Narodu”.

Została ona zorganizowana w ramach Wiosennej Sesji Apostolstwa. Przed jej rozpoczęciem została odprawiona uroczysta Msza św. Konferencję otworzył rektor WSKSiM, o. dr Zdzisław Klafka CSsR.

– Chcemy w czasie tej sesji budzić sumienia, czynić wszystkich Polaków odpowiedzialnymi za wychowywanie młodzieży, dzieci, w duchu odpowiedzialności, z myślą o przyszłości. Do cnoty trzeźwości trzeba wychowywać od najmłodszych lat. Chcemy budzić sumienia, aby ustrzec rządzących i nas wszystkich odpowiedzialnych za wychowanie młodzieży przed demoralizacją – powiedział o. dr Zdzisław Klafka CSsR.

Jednym z prelegentów był ks. bp Tadeusz Bronakowski. Przewodniczący Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości powiedział, że główną szkołą trzeźwości jest rodzina.

– Zespół Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości opracował 9-letni program pt. „Rodzina szkołą trzeźwości”. Zwracaliśmy już uwagę na ojca, jako świadka wiary i trzeźwości. Mówiliśmy w ubiegłym roku – kochająca matka zawsze trzeźwa. W tym roku zajęliśmy się sprawą dzieci. Wiemy dobrze, że jedyną formą trzeźwości dla dziecka do osiemnastego roku życia jest całkowita abstynencja – podkreślił ks. bp Tadeusz Bronakowski.   

Referaty wygłosili też m. in. europoseł Marek Jurek, prezes Prawicy Rzeczpospolitej, dr Piotr Szczukiewicz i Małgorzata Sojka.

Wydarzenie zorganizowała Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu przy współpracy z Zespołem Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości.

 

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl