fot. Monika Bilska

Studia podyplomowe w WSKSiM

W niedzielę w murach Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu uczestnicy studiów podyplomowych na kierunku „Retoryka i wystąpienia przed kamerą” przedstawili wystąpienia końcowe.

Małgorzata Jankowska wybrała bardzo bliski jej temat mowy.

– Moim tematem końcowym było „Czy warto oglądać sport zarówno przed telewizorem, jak i na stadionach i halach widowiskowo-sportowych” – powiedziała Małgorzata Jankowska, uczestnik studiów podyplomowych.

Małgorzata Jankowska wraz z innymi studentami zakończyła dwusemestralne studia podyplomowe w WSKSiM na kierunku „Retoryka i wstąpienie przed kamerą”. W ich trakcie studenci dowiedzieli się nie tylko co mówić, ale przede wszystkim jak mówić. Dlatego na większości zajęć obecna była kamera.

– Są kontakty z mediami i wystąpienia w mediach. Na wszystkich przedmiotach studenci ćwiczą bardzo dużo wystąpień przed kamerą – wyjaśniła Katarzyna Cegielska, wykładowca WSKSIM.

Studenci decydują się na studia podyplomowe w WSKSiM, bo to gwarancja poszerzenia swoich zdolności, ale też nauka narzędzi, które mogą się przydać w pracy. Tak zrobił prawnik – Bogusław Dziołek.

– Podjąłem studia z retoryki i wystąpień przed kamerą, żeby poprawić swój warsztat opracowania wystąpień publicznych, co jest bardzo istotne w moim zawodzie – ocenił  Bogusław Dziołek, uczestnik studiów podyplomowych.

Studia muszą się skończyć kontrolą tego, co nauczyli się studenci. Dlatego na koniec każdy z uczestników musiał przedstawić mowę końcową.

– Mieliśmy do czynienia z grupą bardzo wartościowych ludzi, niebojących się podejmować najtrudniejsze tematy. Ludzi, którzy potrafili zgodnie z regułami sztuki, przygotować wspaniałe wystąpienia końcowe i udowodnili, że na polu retorycznym nie ma barier – powiedział prof. Witold Kopeć, członek komisji egzaminacyjnej.

„Retoryka i wystąpienia przed kamerą” to tylko jeden z wielu kierunków studiów podyplomowych w WSKSiM. Pozostałe to m.in. dziedzictwo myśli Jana Pawła II, MBA, mediacje i negocjacje, polityka ochrony środowiska – ekologia i zarządzanie czy relacje międzynarodowe i dyplomacja. Pełna lista kierunków dostępna jest na stronie: podyplomowe.wsksim.edu.pl.

TV Trwam News

drukuj