„Jak żyć po bierzmowaniu”: Sympozjum Rady KEP we współpracy z WSKSiM

W sobotę, 4 listopada, w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu odbędzie się sympozjum pt. „Jak żyć po bierzmowaniu” organizowane przez Radę Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Świeckich we współpracy z WSKSiM.

Całość rozpocznie się o 9.00 Mszą św. w Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu pod przewodnictwem ks. bp. Ignacego Depo, przewodniczącego Rady KEP ds. Apostolstwa Świeckich.

Następnie rozpocznie się seria krótkich, około 20-minutowych wykładów. Wśród prelegentów znajdą się m.in. sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej Michał Dworczyk, poseł Jacek Kurzępa czy Barbara Kiereś.

– Jako przewodniczący Rady KEP ds. Apostolstwa Świeckich pragnę bardzo serdecznie zaprosić na sympozjum pt. „Jak żyć po bierzmowaniu”. Bierzmowanie to sakrament dojrzałości chrześcijańskiej. Czy wiemy jednak, co znaczy być dojrzałym chrześcijaninem? Jak swoim działaniem dawać świadectwo o Bogu, o Chrystusie, czyli jak żyć po bierzmowaniu? Poszukajmy odpowiedzi razem. Gorąco zapraszam – zachęca ks. bp Ignacy Dec.

RIRM

drukuj