Szef MSZ z wizytą we Włoszech

Szef polskiej dyplomacji udał się z oficjalną wizytą do Rzymu. Minister Witold Waszczykowski spotka się ze swoim włoskim odpowiednikiem. Politycy będą rozmawiać m.in. o problemie migracji, wzmocnieniu wschodniej flanki NATO i Światowych Dniach Młodzieży.

Podczas wizyty minister Waszczykowski złoży wieniec przed pomnikiem marszałka Józefa Piłsudskiego oraz na Polskim Cmentarzu Wojennym na Monte Cassino. Następnie spotka się też z przedstawicielami Polonii.

Europoseł Karol Karski, były wiceminister spraw zagranicznych zwraca uwagę, że Włochy są jednym z kluczowych państwa UE. Dzisiejsza wizyta ministra Waszczykowskiego w Rzymie – jak dodaje europoseł – ma pokazać, że kluczowe decyzje w UE powinny być podejmowane wspólnie, a nie tylko przez jedno państwo.

– Trzeba pamiętać, że Unia Europejska to nie tylko Niemcy i momentami Francja, ale także Wielka Brytania, Hiszpania, Włochy oraz Polska. To jest ta największa szóstka największych państw europejskich. Nasze kontakty z Włochami, wizyta ministra spraw zagranicznych jest również wyrazem tego, że te największe państwa powinny wspólnie brać odpowiedzialność za Unię Europejską, a nie pozostawiać jej jedynie dominacji jednego państwa, które zresztą często podejmuje błędne decyzje i ściąga na Europę wiele problemów, włącznie z masami emigrantów. Oczywiście mam na myśli Niemcy – mówi europoseł Karol Karski.

W ubiegłym tygodniu szef polskiej dyplomacji i szefowa kancelarii premiera Beata Kempa odwiedzili Watykan w związku z przygotowaniami do Światowych Dni Młodzieży. Rozmawiali m.in. z sekretarzem stanu ks. kard. Pietro Parolinem oraz sekretarzem ds. relacji z państwami ks. abp. Paulem Gallagherem.

RIRM /KS

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl