fot. flickr.com

6 osób, w tym 2 obywateli Turcji zginęło w ataku islamistów w Somali

Sześć osób, w tym – dwóch obywateli tureckich zginęło w środę w Mogadiszu podczas ataku niezidentyfikowanych napastników na mikrobus należący do szpitala prowadzonego przez turecką organizację w stolicy Somalii – poinformowała policja. Rannych jest sześć osób.

Mikrobus został ostrzelany w dzielnicy Hodan z przejeżdżającego obok samochodu. Ranni, wśród których jest pięciu Turków i jeden Kenijczyk, trafili do szpitala – powiedział rzecznik stołecznej policji Ali Ahmed dla agencji Reutera.

Nie jest jasne, kto stoi za zamachem. Możliwe, że dokonało go islamistyczne ugrupowanie Al-Szabab, które jest powiązane z Al-Kaidą. W styczniu i w lutym organizacja ta przeprowadziła trzy zamachy na hotele i restauracje, w których zginęło łącznie 53 osoby.

Somalia jest krajem muzułmańskim. Chaos, jaki ogarnął ten kraj w 1991 r. trwa nieprzerwanie do dzisiaj.

Wojna domowa weszła w nową fazę w 2009 r. Chociaż bojownicy Al-Szabab zostali z czasem wyparci z największych miast w kraju, nadal dokonują oni partyzanckich ataków w różnych częściach kraju. Ich celem często padają żołnierze międzynarodowych sił Unii Afrykańskiej, przedstawiciele rządu oraz obcokrajowcy.

PAP/RIRM

drukuj