Inauguracja studiów podyplomowych w WSKSiM

W Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu zainaugurowano dziś zajęcia na studiach podyplomowych: Relacje Międzynarodowe i Dyplomacja.

– Studia: relacje międzynarodowe i dyplomacja skierowane są do osób, które mają wykształcenie politologiczne lub pokrewne i chciałyby uzupełnić swoją wiedzę na temat międzynarodowych stosunków politycznych, gospodarczych, organizacji międzynarodowych, na temat protokołu dyplomatycznego, wszystkich zasad panujących w międzynarodowych stosunkach politycznych, mediacjach czy negocjacjach międzynarodowych. Mają też szansę nauczyć się języka hiszpańskiego i posiąść nowe umiejętności związane z przygotowaniem do pracy dyplomaty – powiedziała dr Dorota Żuchowska, dziekan WSKSiM w Toruniu.

– Stosunki międzynarodowe – jest to nauka, która rozwija się bardzo szybko. Zajmuje się ona analizą różnorakich aspektów stosunków od bezpieczeństwa międzynarodowego, bezpieczeństwa wewnętrznego, do zagadnień związanych z gospodarką, czy energetyką. Mam więc nadzieję, że te informacje, które studenci, słuchacze studiów podyplomowych uzyskają, rozszerzą nie tylko ich wiedzę, ale przygotują ich do pracy zawodowej – podkreślił dr Jan Wiśniewski, wykładowca WSKSiM w Toruniu.

Oficjalnej inauguracji dokonał rektor WSKSiM w Toruniu o. dr Zdzisław Klafka CSsR.

– W ramach edukacji dla każdego Polaka, dla każdego obywatela Polski, myślę, że mieć wiedzę w zakresie relacji międzynarodowych i czym jest dyplomacja, myślę, że to jest moment bardzo ubogacający nawet i człowieczeństwo – mówił o. dr Zdzisław Klafka CSsR, rektor WSKSiM.

Dla wielu osób studia to doskonała możliwość podniesienia swoich kwalifikacji.

– Sama pracuję w rządzie flamandzkim i po prostu mnie to interesuje, a chciałam wybrać szkołę, która ma pewne wartości. Kursów takich jest pełno, także w Belgii, ale tam kursy nie gwarantują tych wartości, które są zagwarantowane tutaj – zaakcentowała Malgorzata Verleyen Szulc, studentka z Belgii.

– Jestem żołnierzem zawodowym i jestem przekonany, że tego typu wykształcenie przyda mi się w dalszej służbie wojskowej – stwierdził  Mirosław Miśkiw, student WSKSiM.

 

 

TV Trwam News/RIRM

 

drukuj