fot. WOT

Uczestnicy warsztatów „Życie to coś więcej” poznają dziś tajniki służby wojskowej

Wykłady o obronności oraz zajęcia terenowe na poligonie – to niektóre dzisiejsze punkty trwających w Toruniu warsztatów wakacyjnych dla młodzieży. Wydarzenie organizowane jest przez Akademię Kultury Społecznej i Medialnej.

Letnie warsztaty z cyklu „Nowe widnokręgi” pod hasłem ,,Życie to coś więcej” rozpoczęły się w Toruniu w środę. W ich ramach uczniowie szkół średnich mogą rozwijać swoje talenty muzyczne, taneczne czy aktorskie, a także poznawać tajniki dziennikarstwa i dyplomacji.

W piątek warsztatowicze mogli również uczestniczyć w patriotyczno-wojskowych zajęciach terenowych na poligonie. W ich ramach zasięgnęli wiedzy na temat pierwszej pomocy przedmedycznej, budowy sprzętu i uzbrojenia, strzelania czy saperstwa. Ponadto w auli AKSiM zorganizowano dla nich wykłady o systemie obronnym kraju przygotowane przez Centrum Szkolenia WOT.

Zajęcia stanowiły zachętę do wstępowania w szeregi Wojska Polskiego –  wskazał oficer prasowy Centrum, por. Krzysztof Wójcik.

Głównym celem jest zachęcenie młodzieży i osób uczestniczących w tych warsztatach, wykładach, do wstępowania w przyszłości do służby woskowej, do zapoznania ich z rodzajami służby wojskowej, z wyposażeniem oraz wyjaśnienia im roli i zadań, jakie pełni wojsko w społeczeństwie, w systemie obrony państwa. Dobrze wyszkolona, liczna armia jest gwarantem naszego bezpieczeństwa. W związku z tym im więcej osób będzie zainteresowanych wstępowaniem do wojska, im więcej będziemy mieli żołnierzy, tym większe będzie nasze poczucie własne bezpieczeństwa i tym bardziej będzie zwiększony system obrony państwa. Żyjemy obecnie w takich czasach, w których za naszą wschodnią granicą dzieje się wojna, więc wszyscy widzimy, jak ważne jest poczucie bezpieczeństwa – dodał.

Letnie warsztaty dla młodzieży w AKSiM potrwają do niedzieli. Inicjatywa jest możliwa m.in. dzięki środkom z jednego procenta podatku dochodowego przekazanego na Fundację Nasza Przyszłość.

RIRM

drukuj