fot. tv trwam

Trwa druga część wakacyjnych warsztatów medialnych w WSKSiM

W Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej rozpoczęła się w piątek druga część wakacyjnych warsztatów medialnych. Od wczoraj w murach toruńskiej uczelni trwają także warsztaty muzyczne.

Warsztaty z każdym rokiem cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Co sprawia, że młodzi ludzie tak chętnie odwiedzają toruńską uczelnię?

– Przyjeżdżam tutaj w dużej mierze dlatego, że poznałem tutaj wspaniałych ludzi – powiedział Jakub, uczestnik warsztatów.

– Zawsze można poznać kogoś nowego, kogoś ciekawego, no i zawsze jest żal odjeżdżać po tych trzech dniach – dodała Zuzanna.

– Przyjeżdżam tutaj głównie po to, żeby spotkać się z osobami, które wyznają wspólne wartości – mówił Krzysztof.

Wspaniali ludzie, ale też interesujące zajęcia, przygotowane przez wykładowców WSKSiM, doskonałych specjalistów, a także studentów.

– Jestem studentem trzeciego roku informatyki w WSKSiM i będę prowadził warsztaty informatyczne – wyjaśnił Konrad Poręba.

Warsztaty telewizyjne, radiowe, prasowe, informatyczno-multimedialne, politologiczne, aktorskie i taneczne wymagają od uczestników pewności siebie, a także znajomości technik komunikowania się.

– Każdy z nas jest inny i każdy w inny sposób odbiera emocje, odbiera mowę ciała drugiego człowieka, inaczej ją interpretuje. I właśnie ten sposób interpretacji tego jest niezwykle istotny. Sposób odczytywania, umiejętność odczytywania tego. Fajnie, że są takie mniejsze grupy, w których możemy nad tym popracować – podkreślał wykładowca mgr Mateusz Kaleta.

Warsztaty wakacyjne są również okazją do tego, aby zachęcić młodych ludzi do podjęcia nauki w WSKSiM. Tak było w przypadku Michała, który dzisiaj pełni rolę opiekuna.

– Trzy lata temu byłem uczestnikiem warsztatów i to właśnie one zachęciły mnie do przyjścia tutaj na uczelnię. Jest to na pewno niesamowita przygoda, którą bardzo miło wspominam i cieszę się, że teraz mogę być opiekunem – powiedział Michał Gala studiujący informatykę medialną. 

Nasi nowi uczestnicy również oczekują podobnych rezultatów.

– Oczekuję, że zgłębię moją wiedzę na temat mediów. No, po prostu będę więcej wiedział, jak tutaj się wszystko odbywa. Mam nadzieję, że będę miał szansę studiować, również kierowałem się tym, że może wybiorę kierunek studiów dziennikarskich i chciałbym tutaj studiować – mówił Jakub, uczestnik warsztatów.

Celem warsztatów jest wspieranie rozwoju osobistego uczestników poprzez udział w zajęciach aktorskich, tanecznych, muzycznych, dziennikarskich, politologicznych czy informatycznych.

– Te warsztaty pozwolą młodym ludziom jeszcze bardziej rozwinąć swoje talenty. Też te warsztaty mają na celu, aby młodzież sobie uświadomiła, że naprawdę jest ubogacona przez Pana Boga ogromnymi talentami – podkreślił o. Zdzisław Klafka CSsR, rektor WSKSiM.

Opiekę nad całym wydarzeniem sprawuje o. Dawid Wilczyński CSsR, który w tym roku pełni funkcję kierownika warsztatów.

– Moja posługa podczas tych kilku dni warsztatów w WSKSiM polega przede wszystkim na tym, aby zatroszczyć się o całość, aby całość jak najlepiej przebiegała – wyjaśnił o. Dawid Wilczyński CSsR.

W programie oprócz zajęć dydaktycznych będzie także czas na zabawę oraz wspólną modlitwę w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II, której oprawę muzyczną zapewnią uczestnicy warsztatów muzycznych i zespół Lumen.

TV Trwam News/RIRM

drukuj