Rewolucja genderowa tematem sympozjum w WSKSiM

Czym jest rewolucja genderowa? Gdzie jest jej źródło? Jak jej zapobiec? Jak się przed nią bronić? Odpowiedzi na te pytania udzielą prelegenci czwartkowego sympozjum, które odbędzie się w auli Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Początek konferencji o godz. 10.

Konferencję otworzy o. Tadeusz Rydzyk CSsR, Dyrektor i założyciel Radia Maryja.

Podczas sympozjum pierwszy wykład wygłosi ks. abp Henryk Hoser, ordynariusz warszawsko-praski, przewodniczący Zespołu Ekspertów KEP ds. Bioetycznych. Tematem wykładu będzie: „Ideologia gender a prawda o człowieku”. W kolejnym wykładzie ks. prof. dr hab. Jacek Bartyzel będzie mówił na temat rewolucji kulturowej Nowej Lewicy; natomiast ks. prof. dr hab. Andrzej Maryniarczyk, kierownik Zakładu Metafizyki KUL, przybliży źródła i konsekwencje odrzucenia ludzkiej natury.

Sympozjum zakończy wystąpienie niemieckiej socjolog i dziennikarki Gabriele Kuby poświęcone zagadnieniu globalnej rewolucji seksualnej.

– Sympozjum „Rewolucja genderowa” organizowane przez WSKSiM podejmuje problem coraz szerszej ekspansji postulatów pojawiających się wokół środowiska tzw. rewolucji gender, która narodziła się w latach 80 XX wieku. Niestety obok rozprzestrzeniania się we współczesnej kulturze ten ruch postfeministyczny dąży także do usankcjonowania swojego paradygmatu w obrębie nauki, domagając się miejsca wśród dziedzin naukowych. Tym bardziej nagląca jest potrzeba akcji naukowej nad tą problematyką – mówi dr Dorota Żuchowska, dziekan WSKSiM

Patronat medialny nad wydarzeniem objęło Radio Maryja.

Wykład ks. abp. Henryka Hosera będą transmitować Radio Maryja i TV Trwam. 

Program Sympozjum „Rewolucja genderowa”

Kliknij aby powiększyć

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl