fot. arch

Forum Kobiet Polskich odpowiada na list feministek

Forum Kobiet Polskich zdecydowanie sprzeciwia się próbie wprowadzania cenzury wypowiedzi, krytykującej ideologię gender. Stanowisko odnosi się do listu przedstawicielek Kongresu Kobiet do Ojca Świętego Franciszka, w którym oskarżają Kościół w Polsce o nieuczciwe wykorzystywanie ideologii gender.

Jesteśmy poruszone listem feministek do Papieża; zarzut, że Kościół jest agresywny wobec nich jest zupełnie bezpodstawny –  mówi Ewa Kowalewska, prezes Forum Kobiet Polskich.

– Posługując się Ojcem Świętym, pisząc do niego list, który podaje nieprawdziwe informacje, poprzekręcane, próbują nam zamknąć usta. Próbują stwierdzić, że nie mamy prawa w społeczeństwie demokratycznym zabierać głosu i mówić co jest naprawdę złe. Powiedziałabym, że ich zachowanie wskazuje na to, iż informacje na temat zagrożenia gender, czyli innym traktowaniem płci w polskim prawie, w polskim społeczeństwie, nasze, zaczyna docierać do społeczeństwa. One się po prostu tego boją. Nie możemy się dać – podkreśla Ewa Kowalewska.

W stanowisku Forum Kobiet Polskich przypomina, że Kongres Kobiet Polskich jest stowarzyszeniem, a nie reprezentacją ogółu polskich kobiet.

W imieniu 53 organizacji kobiecych wyraża sprzeciw wobec próby wprowadzania cenzury krytycznych wypowiedzi dotyczących gender – jednocześnie wyraża poparcie dla wypowiedzi Ojca Świętego Benedykta XVI, który nazwał ideologię gender – rewolucją antropologiczną.

– O to właśnie chodzi, żeby człowieka traktować zupełnie inaczej niż zgodnie z jego naturą i wolą Stworzyciela, który przecież stworzył nas jako kobietę i mężczyznę. Chodzi o to, abyśmy płeć traktowali jako zjawisko społeczne, a co za tym idzie, żebyśmy zniszczyli małżeństwo kobiety i mężczyzny, skonfliktowali kobietę i mężczyznę ze sobą. Skutkiem tego będzie to, że nie będziemy mieli dzieci. Nie będzie następnych pokoleń. Jest to objaw cywilizacji śmierci – zaznacza prezes Forum Kobiet Polskich.

List otwarty Forum Kobiet Polskich [Czytaj]

RIRM 

drukuj