Kalifornia: władze będą odbierać dzieci rodzicom za brak zgody na tzw. zmianę płci

Władze Kalifornii dopuszczają możliwość odbierania dzieci rodzicom, jeśli nie wyrażą zgody na „zmianę płci” u swoich dzieci. Przyjęto przepisy, które w praktyce uderzają w zdrowie i życie najmłodszych, a także wiążą ręce rodzinie zainteresowanej ich dobrem.

Zgromadzenie Stanowe Kalifornii, w którym liczący się głos ma partia demokratyczna, zatwierdziło nowe prawo. Prawo, które po pierwsze – popiera transseksualizm u dzieci, a po drugie – występuje przeciwko rodzicom, którzy na to nie chcą wyrazić swojej zgody. W myśl ustawy, każdy rodzic, który nie tylko sprzeciwi się temu, aby jego dziecko mogło „zmienić swoją płeć”, ale również nie okaże mu w tym procesie wsparcia, musi liczyć się z surowymi konsekwencjami. Jedną z nich jest utrata władzy rodzicielskiej na rzecz innego rodzica lub samego państwa.

Zwolennicy tego rozwiązania argumentują, że leży ono w interesie dzieci i ma na celu stworzenie „bardziej włączającego środowiska dla młodzieży zróżnicowanej pod względem płci”. To jednak w praktyce wprost ograniczenie prawa rodziców do wychowania dzieci w zgodzie z własnymi przekonaniami, czyli zamach na oczywiste prawo.

Regulacje wywierają presję na tych rodziców, którzy chcą kierować się dobrem swoich dzieci. Stawiają sprawę na głowie, bo to dziecko miałoby podejmować decyzje, które zaważą na całej jego przyszłości. W przeciwnym kierunku podążają stany, gdzie większość ma partia republikańska. Wśród nich jest np. Dakota Południowa. Na początku roku przyjęła ona ustawę: „Pomagać, a nie szkodzić”, która zabrania zmiany płci u osób nieletnich.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl