fot. Agata Kukawka

WSKSiM: dziś ostatni dzień warsztatów dla młodzieży „Nowe widnokręgi – zrozumieć media”

W Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej zakończą się dziś zimowe warsztaty z cyklu „Nowe widnokręgi – zrozumieć media”. W Toruniu licznie zgromadzili się uczniowie klas trzecich gimnazjum i szkół średnich.

Zajęcia prasowe, radiowe, telewizyjne i taneczne  – to tylko niektóre, w jakich może uczestniczyć młodzież. Tajniki pracy dziennikarzy, montażystów czy operatorów zdradzają im pracownicy Radia Maryja i TV Trwam.

Uczestnicy warsztatów mieli też okazję sprawdzić swoje umiejętności muzyczne. Zajęcia prowadził zespół Lumen. Jego kierownik Zbigniew Małkowicz mówił, że to służba duchowo – muzyczna warsztatów.

– Tutaj taki „Boży raban” dzisiaj też będziemy starali się robić. Młodzi w ten sposób też poczują wspólnotę, zobaczą, że razem, wspólnie ta grupa stanowi całość. Ktoś kiedyś powiedział, że orkiestra to jest najpiękniejszy instrument, chociaż składa się z 20,30,40 osób. Ale to jest najpiękniejszy instrument, bo właśnie złożony z wielu różnych barw – zaznaczył Zbigniew Małkowicz.

Oprócz zajęć młodzież, która uczestniczy w warsztatach, miała też okazję zobaczyć siedziby Radia Maryja i TV Trwam oraz zwiedzić Toruń.

Zimowe warsztaty „Nowe widnokręgi – zrozumieć media” rozpoczęły się w czwartek, a zakończą się dziś w południe Mszą św. w Sanktuarium NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II.

RIRM

drukuj