fot. rzecznik prasowy CBŚP

Przemytnicy narkotykowi zatrzymani

Dwie osoby zostały zatrzymane za próbę przemytu narkotyków – jedna na przejściu granicznym w Świecku, a druga na lotnisku Chopina w Warszawie. Przemyt udaremnili policjanci z CBŚP, przy wsparciu funkcjonariuszy z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej i Krajowej Administracji Skarbowej.

Na przejściu granicznym w Świecku zatrzymany został 46-letni Marcin B. Mężczyzna przyjechał z Niderlandów. Narkotyki ukryte miał w samochodzie, m.in. w schowkach, bagażniku i kole auta. Służby zabezpieczyły ponad 2 kg kokainy, 14 kg marihuany, ponad kilogram metamfetaminy, 10 litrów amfetaminy płynnej, 3 kg amfetaminy w postaci sypkiej oraz ponad 2 kg substancji psychoaktywnej. To jednak nie wszystko.

„W mieszkaniu zatrzymanego policjanci znaleźli również marihuanę, a także zgrzewarkę, wagę elektroniczną, różnej wielkości torebki z zapięciem strunowym, dwa 10-litrowe pojemniki z 95% kwasem siarkowym i 5 litrów 96% alkoholu etylowego” – informuje podinsp. Iwona Jurkiewicz, rzecznik prasowy CBŚP.

Wszystkie znalezione rzeczy zostały zabezpieczone. Stanowią materiał dowodowy  w sprawie.  Marcin B. w Prokuraturze Okręgowej w Gorzowie Wielkopolskim usłyszał zarzuty. Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Mężczyźnie grozi do 15 lat pozbawienia wolności.

Na próbie przemytu złapana została również 81-letnia emerytka – obywatelka Danii. Sytuacja wydarzyła się na Lotnisku Chopina. Kobieta przyleciała z krajów afrykańskich. Podejrzenia funkcjonariuszy służby celno-skarbowej wzbudzało nerwowe zachowanie pasażerki oraz jej dziwna trasa podróży. Seniorka została wytypowana do kontroli.

Podczas kontroli funkcjonariusze odkryli podwójne dno w walizce. Po oderwaniu dodatkowej ścianki bagażu znaleźli 4 pakiety beżowej substancji o konsystencji granulatu. Badanie narkotestem wykazało, że jest to heroina” – mówi Anita Wielanek, rzecznik prasowy Szefa Krajowej Administracji Skarbowej.

W bagażu było łącznie 5 kg heroiny. Wartość towaru to blisko 2 mln 400 tys. złotych. Sprawą zajmuje się Komenda Powiatowa Policji w Grójcu pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa-Ochota. Za próbę przemytu narkotyków seniorce grozi kara pozbawieni wolności od 3 do 15 lat.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl