„Wizualizacja. Słowo – Obraz – Dźwięk” – międzynarodowa konferencja w murach Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu

11 maja bieżącego roku w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu odbędzie się międzynarodowa konferencja: „Wizualizacja. Słowo – Obraz – Dźwięk”. „Internet i nowe media rozwijają się niezwykle szybko. Mogą i powinny one służyć człowiekowi w jego rozwoju, ale stanowią również dla wszystkich wielkie zagrożenie. Szczególnie myślmy o zagrożeniu dla młodego pokolenia” – podkreśla o. dr Tadeusz Rydzyk, Dyrektor Radia Maryja.

Konferencja rozpocznie się Mszą świętą o godzinie 7.00 w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II w Toruniu przy ul. Starotoruńskiej. Oficjalne rozpoczęcie sympozjum będzie miało miejsce o godz. 9.00 w WSKSiM. Do udziału w wydarzeniu zachęca o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, Dyrektor Radia Maryja.

– Serdecznie zapraszamy 11 maja br. od godziny 9.00 do auli Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu na międzynarodową konferencję pod tytułem: „Wizualizacja. Słowo – Obraz – Dźwięk”. Jak wiemy, internet i nowe media rozwijają się niezwykle szybko. Mogą i powinny one służyć człowiekowi w jego rozwoju, ale stanowią również dla wszystkich wielkie zagrożenie. Szczególnie myślmy o zagrożeniu dla młodego pokolenia, które jest pełne idealizmu, szybko biegnie, ale jak wiemy, starsi znają drogę. Zaprosiliśmy m.in. prelegentów z Indii (Wydział Komunikacji Masowej i Wideografii Wyższej Szkoły św. Ksawiera w Kalkucie), Filipin (Uniwersytet Świętego Tomasza w Manili), Meksyku (Wydział Inżynierii Uniwersytetu Panamerykańskiego), Włoch (Wyższa Szkoła Carolina Albasio) oraz specjalistów w zakresie nowych mediów, słowa, obrazu i dźwięku z Polski – wskazuje o. Tadeusz Rydzyk.


Pobierz

Organizatorami konferencji są: Koło Naukowe Medioznawców przy Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu oraz Biuro Współpracy Międzynarodowej i Międzyuczelnianej WSKSiM. Więcej informacji na oficjalnej stronie Uczelni [tutaj]. W dniu konferencji na tej stronie będzie też dostępny link do śledzenia wydarzenia w internecie.

Z uwagi na sytuację pandemiczną wydarzenie odbędzie się w formie hybrydowej.

W tym trudnym czasie zbudujmy jedną, wspólną, akademicką rodzinę!

Do budowania tej wspólnoty zapraszamy również Ciebie!  

Wydarzenie zostało podzielone na 5 paneli:

Panel 1: dr Ipsita Barat z Indii, prof. Michał Januszkiewicz (UAM, WSKSiM), reż. Piotr Zarębski (WSKSiM) oraz ks. mgr Marek Solniczek (KUL).

Panel 2: dr Grażyna Zarębska (WSKSiM), dr Klaudia Rosińska (UKSW), dr Jan Wiśniewski (WSKSiM).

Panel 3: prof. Felipe F. Salvosa II oraz mgr Prinz P. Magtulis z Filipin, dr hab. Sławomira Gruszewska (WSKSiM), prof. Isabella Querci oraz mgr Lisa Loneti z Włoch, dr Witold Pobudzin (WSKSiM).

Panel 4: dr hab. Veslava Osińska (UMK) oraz studenci WSKSiM, ks. mgr Krzysztof Gryz (UMK i WSKSiM), dr Ilona Nowosad (WSKSiM), dr Sławomir Jeżewski (WSKSiM).

Panel 5: prof. Ramiro Velazquez z Meksyku, mgr Małgorzata Tadeusz-Ciesielczyk (UAM), dr Karolina Dziewulska-Siwek (WSKSiM), mgr Joanna Garbulińska-Charchut (Uniwersytet Rzeszowski), Emilia Augustynowicz (WSKSiM).

Słowo podsumowania skieruje do uczestników rektor WSKSiM o. dr Zdzisław Klafka CSsR.

 

radiomaryja.pl

drukuj