fot. PAP/Darek Delmanowicz

Maturzyści zmierzyli się z królową nauk

Dziś drugi dzień egzaminów dojrzałości. Maturzyści mierzyli się z królową nauk – matematyką.

Egzamin maturalny z matematyki na poziomie podstawowym rozpoczął się dziś o godzinie 9.00. Dla młodych ludzi to pierwszy tak poważny sprawdzian w życiu. Maturzystom towarzyszyły duże emocje.

Przyznam się szczerze, że stresowałam się bardzo na samym początku, nie wiedziałam do końca, czego się spodziewać. Z tego stresu nie wiedziałam do końca, co robić. Zdenerwowałam się, że nic nie umiem, a jak się już trochę uspokoiłam, zaczęłam robić te zadania, to już jakoś poszło – mówiła tegoroczna maturzystka, Julia.

Maturę z matematyki pisało 271 tysięcy absolwentów liceów i techników oraz kilkadziesiąt tysięcy osób, które swój wynik chciały poprawić. Przygotowania do matury były długie i trudne. Na egzaminie maturzyści zmierzyli się z testem i zadaniami otwartymi.

Moim zdaniem zadania były proste, szczególnie z geometrii – zdradził Paweł.

Maturzyści, którym wynik z matematyki jest potrzebny w trakcie przyjęć na studia, we wtorek zdają ten przedmiot na poziomie rozszerzonym.

– Na pewno na tych podstawach jest łatwiej, dopiero na rozszerzeniach to już naprawdę trzeba się często nagłówkować – wyjaśnił Mateusz.

Jutro przed maturzystami kolejny egzamin, tym razem z języka obcego. Wszystkie egzaminy odbywają się w reżimie sanitarnym.

TV TRWAM NEWS

drukuj