fot. PAP/Lech Muszyński

Matura z języka polskiego

Ponad 270 tysięcy uczniów przystąpiło do matury z języka polskiego. W części pisemnej maturzyści mieli do wyboru rozprawkę na temat „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego lub analizę wiersza „Daremne” Anny Kamieńskiej.

Z powodu epidemii koronawirusa tegoroczne matury odbyły się z miesięcznym opóźnieniem.

– Mamy nadzieję, że m.in. dzięki temu, że było kilka tygodni dodatkowo, mogliście się bardzo dobrze przygotować do tych egzaminów – powiedział Dariusz Piontkowski, minister edukacji narodowej.

W poniedziałek o godzinie 9.00 maturzyści podeszli do pisemnego egzaminu z języka polskiego na poziomie podstawowym.

– Już wszyscy wiedzą, że tematy to było „Wesele” i interpretacja wiersza Anny Kamieńskiej. Mam nadzieję, że te tematy przypadły maturzystom do gustu – wskazał dr Marcin Smolik, dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej.

W trakcie egzaminu obowiązywały wytyczne sanitarne. Zalecenia będą utrzymane do końca matur.

– Postaraliśmy się przygotować takie wytyczne, takie reguły funkcjonowania szkół w okresie egzaminów, aby szkoła była bezpiecznym miejscem dla maturzystów i nauczycieli – podkreślił min. Dariusz Piontkowski.

We wtorek maturzystów czeka egzamin z matematyki, a pojutrze z języka obcego. Egzaminy maturalne będą trwały do 29 czerwca.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl