fot. PAP/Marcin Bielecki

[TYLKO U NAS] R. Brzózka: Wysoki poziom wyników świadczy o ciężkiej pracy uczniów. Trzeba im składać gratulacje

Maturzyści poznali dziś wyniki egzaminu maturalnego 2022. Centralna Komisja Egzaminacyjna (CKE) poinformowała, że w tym roku maturę zdało 78,2 procent uczniów. „Wysoki poziom wyników świadczy o ciężkiej pracy uczniów. Trzeba im składać gratulacje, bo wyniki są owocem ich ciężkiej pracy, która towarzyszyła przygotowaniom” – powiedział Radosław Brzózka, szef Gabinetu Politycznego w Ministerstwie Edukacji i Nauki, pełnomocnik ds. strategii edukacyjnej, we wtorkowej audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

Centralna Komisja Egzaminacyjna (CKE) podała we wtorek wyniki egzaminu maturalnego, który został przeprowadzony w maju 2022 roku. Egzamin dojrzałości zdało prawie 80 procent uczniów. Do matury przystąpiło także 34 obywateli Ukrainy.

– Wyniki są bardzo dobre. Wysoki poziom wyników świadczy o ciężkiej pracy uczniów. Trzeba im składać gratulacje, bo wyniki są owocem ich ciężkiej pracy, która towarzyszyła przygotowaniom. To też doskonała ilustracja tego, o czym konsekwentnie mówiliśmy przez okres pandemii koronawirusa. Nauka w trybie stacjonarnym, a tak odbywała się nauka w większości zakończonego roku szkolnego, jest tą formą przekazywania wiedzy, której nie da się zastąpić najbardziej skutecznie prowadzoną edukacją zdalną. Ma to ogromne znaczenie w procesie przygotowywania się maturzystów do egzaminu maturalnego – akcentował szef Gabinetu Politycznego w Ministerstwie Edukacji i Nauki.

https://twitter.com/MEIN_GOV_PL/status/1544270089561804800

Od 1 września 2022 roku w klasie pierwszej szkoły ponadpodstawowej wprowadzony zostanie nowy obowiązkowy przedmiot „Historia i teraźniejszość”. Podręcznik do nauki przedmiotu został już zaakceptowany. [czytaj więcej]

Nie milknie jednak krytyka wymierzona w Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz prof. Wojciecha Roszkowskiego, autora podręcznika do tego przedmiotu. [czytaj więcej]

– Podręcznik został poddany ocenie rzeczoznawców na zlecenie Ministerstwa Edukacji i Nauki, ale przez osoby posiadające wysokie kwalifikacje merytoryczne. Te osoby wykonały swoją pracę absolutnie poprawnie. Pracę tę wykonało dwóch wybitnych historyków. Oni też wysoko ocenili podręcznik do przedmiotu. Do 1 lipca 2022 roku trwała ocena w zakresie języka, która jest pozytywna. Oceny podręcznika do przedmiotu nie są zaskoczeniem. Autorem podręcznika jest prof. Wojciech Roszkowski, który jest znany jako autor dzieł historycznych – podkreślił Radosław Brzózka.

Prof. Wojciech Roszkowski to wybitny przedstawiciel świata nauki. Jest autorem wielu dzieł naukowych w dziedzinie historii.

– Książki prof. Wojciecha Roszkowskiego są napisane prostym i zrozumiałym językiem. Dzieła autora trafiają do umysłów młodych uczniów. Teksty prof. Wojciecha Roszkowskiego przedstawiały niezakłamany obraz polskiej historii – wyjaśnił gość Radia Maryja.

Całą rozmowę z Radosławem Brzózką można odsłuchać [tutaj].

radiomaryja.pl

drukuj