fot. PAP/Darek Delmanowicz

Wicepremier M. Błaszczak zatwierdził umowę na bezzałogowe wieże do transporterów Rosomak

Wicepremier, szef Ministerstwa Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak zatwierdził we wtorek umowę na 70 bezzałogowych wież do kołowych transporterów opancerzonych Rosomak.

Wartość kontraktu to 1,7 mld złotych. Wykonawcą jest konsorcjum Huta Stalowa Wola i WB Electronics, które ma dostarczyć zdalnie sterowane wieże z armatą 30 milimetrów i sprzężonym z nią karabinem maszynowym 7,62 milimetra. Dodatkowym uzbrojeniem jest podwójna wyrzutnia przeciwpancernych pocisków kierowanych Spike.

Mariusz Błaszczak podkreślił, że dostawy rozpoczną się wcześniej niż pierwotnie zakładano, a zdalnie sterowany system wieżowy ZSSW-30 został skonstruowany w Polsce.

– To kontrakt, który związany jest z produkcją nowoczesnej broni, która w Hucie Stalowa Wola jest produkowana, ale to także kontrakt, który dotyczy broni zaprojektowanej w Polsce. Jest niezwykle ważne, żeby zamówienia, które są kierowane do polskiego przemysłu zbrojeniowego, odznaczały się nowoczesnością, wysoką jakością. Chcę to bardzo mocno podkreślić – takie są produkty HSW – zaakcentował szef MON.

https://twitter.com/MON_GOV_PL/status/1544313080439603203

Wicepremier wskazał, że zakontraktowane uzbrojenie da polskim żołnierzom przewagę na polu walki.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl