fot. Tomasz Strąg

M. Błaszczak: Tezy „Polityki” o podsłuchach i zbieraniu haków na opozycję, to bezpodstawne teorie

Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak pytany o raport tygodnika Polityka, z którego wynika, że służby za chętnie i za łatwo podsłuchują oraz że zajmują się zbieraniem haków na opozycję powiedział, że są to „bezpodstawne teorie”.

„Są to bezpodstawne teorie prezentowane na łamach gazety, która jest zaangażowana w spór polityczny” – powiedział Mariusz Błaszczak w porannym wywiadzie dla radiowej Jedynki.

„Cieszę się z tego, że gazety nie są miałkie, tylko mają swój charakter, prezentują pewne poglądy polityczne. Ta gazeta jest gazetą, która bardzo mocno atakuje rząd, bezpodstawnie zupełnie” – ocenił.

„Bezpodstawnie, jeżeli popatrzymy na to, co się dzieje w naszym kraju, to proszę popatrzeć na sytuację u naszych sąsiadów” – dodał.

W jego ocenie „służby są przygotowane, mają odpowiednie narzędzia, żeby przeciwdziałać zagrożeniu”.

„Mówiono o ustawie antyterrorystycznej, tymczasem dzięki ustawie antyterrorystycznej doprowadziliśmy do tego, że z Polski zostało deportowanych kilku ludzi, którzy mieli związki z islamskimi organizacjami terrorystycznymi” – zaznaczył szef MSWiA.

PAP/RIRM

drukuj