fot. pixabay.com

Maturzyści mają ostatnie godziny na złożenie ostatecznych deklaracji maturalnych

Jeszcze tylko dziś uczniowie ostatnich klas liceów i techników mogą złożyć tzw. ostateczną deklarację maturalną. W dokumencie uczeń potwierdza, jakie przedmioty i na jakim poziomie chce zdawać w maju.

Wstępną deklarację tegoroczni maturzyści złożyli we wrześniu ubiegłego roku, natomiast jeszcze dziś mają szansę na dokonanie zmian [czytaj więcej].

Ponadto dziś upływa termin na złożenie deklaracji dla maturzystów z ubiegłych lat, którzy w tym roku chcieliby poprawić wynik egzaminu dojrzałości lub przystąpić do nowych.

Marcin Smolik, dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, przypomniał, że deklarację można złożyć zarówno w formie tradycyjnej, jak i elektronicznej.

– Deklarację przystąpienia do egzaminu maturalnego można złożyć w formie deklaracji elektronicznej, czyli to nie jest tak, że trzeba przyjechać do szkoły z dokumentem papierowym, ale uczniowie oraz absolwenci mogą złożyć deklarację w formie elektronicznej, która jest o tyle wygodniejsza, iż nie wymaga podróży do szkoły – mówił Marcin Smolik.

Tegoroczne egzaminy maturalne rozpoczną się 4 maja i potrwają do 23 maja.

Wiosną 2023 r. absolwenci techników będą zdawać maturę jeszcze według starych zasad – będzie to ostatni rocznik absolwentów czteroletnich techników.

RIRM

drukuj