2 maja ostatnim dniem na rozliczenie z Urzędem Skarbowym

Wtorek (2 maja) to ostatni dzień, w którym podatnicy mogą rozliczyć się z Urzędem Skarbowym. Roczne zeznanie można też złożyć drogą elektroniczną poprzez tzw. e-deklarację. Jeżeli nie rozliczymy się z fiskusem, możemy zapłacić grzywnę w wysokości nawet do 4 tys. złotych.

W tym roku elektroniczne zeznanie złożyło ponad 8,5 mln Polaków. Coraz więcej osób korzysta także z możliwości przekazania 1 proc. podatku na dowolnie wybraną organizację pożytku publicznego. Jedną z nich jest m.in. Fundacja Nasza Przyszłość, zajmująca się patriotycznym wychowaniem dzieci i młodzieży. [czytaj więcej] 

– Istnieje taka organizacja pożytku publicznego, jak Fundacja Nasza Przyszłość, która realizuje piękne zadania, jeżeli chodzi o kształtowanie serc oraz umysłów dzieci i młodzieży. Jesteśmy organizacją pożytku publicznego już trzeci rok, mamy państwa zaufanie – podkreśla Lidia Kochanowicz – Mańk, dyrektor finansowy Fundacji Lux Veritatis.

Aby wspomóc organizację pożytku publicznego wystarczy w odpowiedniej rubryce PIT-u wpisać numer KRS i wyliczoną wcześniej kwotę 1 proc. podatku.

RIRM

drukuj