fot. PAP/Grzegorz Michałowski

Urzędnicy skarbowi będą dyżurować w galeriach handlowych – pomogą w rozliczeniu PIT

Pracownicy urzędów skarbowych dyżurujący dziś w największych galeriach handlowych w całym kraju pomogą przy rozliczeniu deklaracji PIT.

Urzędnicy będą służyć pomocą do godz. 20.00. Pracownicy skarbówki wyjaśnią m.in. jak rozliczyć się za pomocą nowego portalu Twój e-PIT.

Aby skorzystać z bezpłatnej usługi, wystarczy pamiętać o kilku informacjach – mówi Paweł Jurek, rzecznik Ministerstwa Finansów.

– Trzeba mieć ze sobą zeszłoroczne rozliczenie PIT, czyli to za rok 2017, a złożone w ubiegłym roku, czyli w roku 2018. Ponadto potrzebne są także aktualne informacje o dochodach, a więc chodzi o np. druk PIT-11, który otrzymaliśmy do końca lutego za 2018 rok o d jednego z naszych pracodawców. Ważne też jest, abyśmy mieli kwotę nadpłaty bądź niedopłaty podatku z rozliczenia za rok 2017, ale ta kwota znajduje się w zeszłorocznym rozliczeniu PIT, więc nie powinno być absolutnie żadnego problemu – wskazuje Paweł Jurek.  

Ministerstwo podkreśla, że na stanowiskach w galeriach handlowych urzędnicy nie będą przyjmować zeznań podatkowych PIT w formie papierowej.

Warto wiedzieć, że składając deklarację możemy przeznaczyć 1 proc. podatku na wybraną organizację pożytku publicznego.

Wśród uprawnionych organizacji, które możemy wspomóc, jest m.in. Fundacja Nasza Przyszłość, która od lat pomaga w kształtowaniu charakterów dzieci i młodzieży.

RIRM

drukuj