fot. PAP/Marcin Obara

Premier M. Morawiecki: Projekt ws. obniżenia podatku PIT ma na celu przyspieszenie budowy klasy średniej w Polsce

To jest niezwykle ważny projekt ma na celu przyspieszenie budowy klasy średniej w Polsce, która będzie zarabiała więcej, na poziomie europejskim mówił w Sejmie premier Mateusz Morawiecki przedstawiając projekt ws. obniżki podatku PIT. Zakłada on zmniejszenie obciążeń fiskalnych z tytułu podatku dochodowego.

Ma się to odbyć za pomocą obniżenia kosztów pracy przez co najmniej dwukrotne podniesienie kosztów uzyskania przychodów dla pracowników, a także obniżenie stawki VAT z 18 proc. na 17 proc.

Premier Mateusz Morawiecki wskazywał, że ten projekt jest niezwykle ważny.

Ponieważ ten projekt ma na celu przyspieszenie budowy klasy średniej w Polsce, grupy ludzi, która będzie zarabiała więcej na poziomie europejskim. Jest to pewien cel celów. Zarobek dla Polaków musi przekraczać wzrost PKB. Powinien być na poziomie przyrostu produktywności, wydajności i dlatego temu celowi poświęciliśmy znaczną część środków, wierząc jednocześnie, że będzie bardzo pozytywnym i dobrym impulsem rozwojowym – zaznaczył Mateusz Morawiecki.

Premier podkreślił, że obniżenie podatku PIT doprowadzi m.in. do tego, że praca będzie się bardziej opłacała, a w kieszeniach Polaków zostanie więcej pieniędzy.

Niższe podatki są kosztowne dla budżetu, ale korzystne ze względów społecznych – dodał. Powszechna obniżka PIT obejmie 25 mln obywateli, w tym emerytów.

RIRM

drukuj