fot. PAP/Aleksander Koźmiński

Prezes PiS o taśmach: Nie zmieniły mojego podejścia do Mateusza Morawieckiego

To są rzeczy kompletnie bez znaczenia, nie zmieniły mojego podejścia do Mateusza Morawieckiego, nie znalazłem tam niczego, co można by określić jako kompromitujące, pokazujące nieuczciwego człowieka – powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński, odnosząc się do ujawnionych ostatnio nagranych rozmów.

Prezes PiS był pytany w środę w Polsat News, czy nie ma żalu do Morawieckiego, że jego nagrane i ujawnione niedawno rozmowy mogą zaszkodzić PiS w kampanii wyborczej.

„Premier Mateusz Morawiecki jest człowiekiem jak każdy inny, czasem sobie tam pogadał w przeszłości. Współpracował z nami od lat, (…) bardzo nam pomagał, bardzo pomagał w przygotowaniu programu ekonomicznego i następnie dokonał rzeczy naprawdę wielkich i to nie jako premier, zaczął jako minister finansów. Doprowadził do tego, że uzyskaliśmy środki, które umożliwiają nam zajęcie pierwszego miejsca na świecie, jeżeli chodzi o politykę społeczną” – powiedział prezes PiS.

Dopytywany, czy nagrania na taśmach go nie szokują, odparł, że treść nagranych rozmów, „to są takie sobie pogawędki, które nie mają żadnego znaczenia”.

„To są rzeczy kompletnie bez znaczenia (…) nie zmieniło mojego podejścia do Mateusza Morawieckiego (…) nie znalazłem tam niczego takiego, co można by określić jako kompromitujące, jako pokazujące człowieka, który jest po prostu nieuczciwy. Niczego takiego tam nie znalazłem” – powiedział Jarosław Kaczyński.

Jak dodał, Mateusz Morawiecki zrobił dla Polaków bardzo dużo, zarówno jako minister finansów, jak i premier. Jarosław Kaczyński przekonywał, że Mateusz Morawiecki przyczynił się do tego, że dzisiaj sytuacja Polski w różnych aspektach społecznych i gospodarczych jest dużo lepsza.

Prezes PiS stwierdził, że „premier Morawiecki niczego złego w życiu zrobił”; podkreślił, że szef rządu w latach 80. mimo bardzo młodego wieku był opozycjonistą, „takim, który solidnie dostał po głowie” ze względu na swoją własną działalność. Jarosław Kaczyński podkreślił, że następnie Mateusz Morawiecki „poszedł w kierunku bardzo solidnego kształcenia się” i później pracował w bankach.

„Świetnie, że są tacy ludzie po naszej stronie, ja się z tego mogę cieszyć i wszyscy Polacy, którzy chcą, żeby Polska szła do przodu. Powinni się z tego cieszyć” – powiedział prezes PiS.

Pokreślił, że jest stuprocentowo przekonany o tym, że Mateusz Morawiecki to „uczciwy Polak, dobry patriota, człowiek empatyczny, chcący pomóc Polakom, także tym, którym gorzej”.

Jarosław Kaczyński odnosząc się do nagrań, zaznaczył, że tam, gdzie jest podejrzenie popełnienia przestępstwa, musi być śledztwo.

„I my naprawdę swojej strony nie oszczędzamy, niejeden już człowiek niestety znalazł się za kratami” – powiedział prezes PiS.

PAP/RIRM

drukuj