fot. pixabay.com

Rząd chce, aby Polska stała się najsilniejszym ogniwem nowo odbudowywanych łańcuchów dostaw

Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że Polska może być najsilniejszym ogniwem nowo odbudowywanych łańcuchów dostaw. Podczas wizyty w firmie Siltec w Pruszkowie szef rządu mówił o swoich rozmowach w Davos. Wskazał, że poruszano temat odbudowy łańcuchów dostaw, które zostały poszarpane przez pandemię oraz wojnę na Ukrainie. Dyskusja dotyczyła także kwestii cyberbezpieczeństwa.

Szef rządu zauważył, że w cyberprzestrzeni toczone są działania, które mogą sparaliżować systemy obronne krajów, w tym Polski. Dodał, że kraje NATO są świadome zagrożeń i dlatego inwestują w cyberbezpieczeństwo.

Premier Mateusz Morawiecki wskazał, że Polska może odegrać dużą rolę w obliczu wyzwań związanych z wojną na Ukrainie. Szef rządu zapewnił przy tym o dalszym wsparciu dla polskich przedsiębiorców.

– Tak jak nie zostawiliśmy polskich przedsiębiorców w czasie pandemii, poprzedniego kryzysu oraz w czasie odbudowywania gospodarki po pandemii, tak i teraz będziemy razem z polskimi przedsiębiorcami. Widzę, że polscy przedsiębiorcy są gotowi na trudny czas, który jest przed nami. Dzisiaj spójność gospodarki to także jej bezpieczeństwo, w tym cyberbezpieczeństwo. Jestem przekonany, iż razem z polskimi przedsiębiorcami będziemy w stanie zaproponować najlepsze, najnowocześniejsze rozwiązania na świecie wszystkim krajom świata, NATO i Unii Europejskiej – mówił Mateusz Morawiecki.

Premier odbył, przy okazji Forum Ekonomicznego, ponad 20 spotkań z prezesami największych firm świata, takich jak Dell, Google, Intel, AstraZeneca czy TikTok. Szef rządu wyraził nadzieję, że zaowocują one przyciągnięciem do Polski najnowszych technologii. Jego zdaniem dzięki temu zatrudnienie znajdą polscy pracownicy, np. inżynierowie, projektanci, designerzy.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl