fot. PAP/Łukasz Gągulski

Premier M. Morawiecki: Chcemy tworzyć warunki do rozwoju dla młodych ludzi; sport uczy charakteru i dyscypliny

Chcemy tworzyć warunki do rozwoju dla młodych ludzi; sport uczy charakteru i dyscypliny – powiedział w Tychach premier Mateusz Morawiecki. Szef polskiego rządu wziął udział w konferencji dotyczącej tegorocznej edycji programu „Sportowa Polska – Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej”.

W Szkole Mistrzostwa Sportowego w Tychach powstał całoroczny obiekt treningowy, z którego będą mogli korzystać uczniowie.

Chcemy – jak zapowiadaliśmy – tworzyć warunki do rozwoju dla młodych ludzi. Chcemy, żeby młodzi ludzie uprawiali sport. Sport uczy charakteru, dyscypliny, wytrwałości. Tego potrzebujemy w życiu dorosłym bardzo często. Chcemy, żeby nasza młodzież osiągała sukcesy na całym świecie, ale też jednocześnie, by była dobrze ukształtowana i wychowana – mówił Mateusz Morawiecki.

Premierowi towarzyszył minister sportu Witold Bańka. Szef resortu podkreślił, że od 2016 roku rząd dofinansował inwestycje w infrastrukturę sportową kwotą 2,3 mld zł.

To jest ok. 6 tys. obiektów – od otwartych stref aktywności, po obiekty piłkarskie, całoroczne. Takich inwestycji nigdy w historii Polski nie było, jeśli chodzi o rozwój infrastruktury sportowej – biorąc pod uwagę liczby, kwotę i zasięg. Na terenie województwa śląskiego do tej pory to ponad 254 mln zł na dofinansowania w latach 2016-2019 na rozwój infrastruktury sportowej. Dzisiaj wraz z panem premierem mamy przyjemność ogłosić kolejne transze – ok. 12,5 mln zł na kilka obiektów na terenie Śląska, również ten obiekt, na którym się znajdujemy – wskazał Witold Bańka.

Premier Mateusz Morawiecki przebywa dziś na Śląsku. Szef rządu odwiedził także Zabrze.

RIRM

drukuj