fot. PAP/Marcin Obara

PKP i WOT podpisały porozumienie o ochronie infrastruktury kolejowej

Polskie Koleje Państwowe podpisały porozumienie z Wojskami Obrony Terytorialnej, m.in w sprawie wsparcia ochrony i obrony infrastruktury kolejowej – poinformowało PKP SA.

„Porozumienie stanowi o wzajemnej współpracy między PKP SA i WOT, m.in. w zakresie organizacji szkoleń związanych z obronnością, których istotą będzie wsparcie ochrony i obrony infrastruktury kolejowej” – napisano w komunikacie.

Jak wskazało PKP SA, w ramach porozumienia przeprowadzone będą także wspólne ćwiczenia z zarządzania kryzysowego, wypracowane zostaną procedury dotyczące zabezpieczenia dworców kolejowych, ewakuacji ludności z miejsca zdarzeń, usuwania skutków klęsk żywiołowych oraz świadczenia poszkodowanym pomocy przedmedycznej.

„Porozumienie z Wojskami Obrony Terytorialnej to niezmiernie ważna inicjatywa, szczególnie w świetle agresji Rosji na Ukrainę i toczącej się już od kilku miesięcy, tuż przy naszej granicy, wojny. Warto przypomnieć, że to kolej wytyczyła korytarze dyplomatyczne, którymi do Kijowa przemieszczali się prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki, wicepremier Jarosław Kaczyński oraz wielu europejskich i światowych polityków” – powiedział prezes PKP SA, Krzysztof Mamiński.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl