Referendum strajkowe w PKP Cargo

Pracownicy odpowiadają na pytanie, czy są gotowi przystąpić do strajku, jeżeli zarząd spółki nie spełni postulatów zgłoszonych przez organizacje związkowe.

Najważniejszy postulat dotyczy podpisania Paktu Gwarancji Pracowniczych przed zakończeniem prywatyzacji spółki. Główne zapisy dokumentu mają dotyczyć ochrony pracowników przed zwolnieniami, podwyżki płacy zasadniczej o 450 zł brutto dla każdego zatrudnionego oraz wypłaty premii za pierwszy kwartał i nagród z zysku za ubiegły rok.

– Zdecydowaliśmy się na referendum ze względu na to, że nie możemy się porozumieć z zarządem PKP Cargo S.A. w trzech obszarach. Zgodnie z zakładowym układem zbiorowym pracy prowadziliśmy przez miesiąc dialog społeczny. To jednak nic nie dało. Rozpoczęliśmy więc procedurę sporu zbiorowego i prowadzimy przygotowania do ewentualnego strajku – powiedział Marek Podskalny, przewodniczący Sekcji Zawodowej NSZZ Solidarność PKP Cargo.

Referendum strajkowe zakończy się 12 lipca.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl