fot. PAP/Bartłomiej Zborowski

Prezes PiS: Celem każdego polskiego patrioty jest silne, poważne polskie państwo

Celem każdego polskiego patrioty jest silne, poważne polskie państwo – mówił prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński, który został Człowiekiem Roku Klubów „Gazety Polskiej”. Wyróżnienia otrzymali też prezes Trybunału Konstytucyjnego, Julia Przyłębska, oraz Wojska Obrony Terytorialnej.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości podczas gali Strefy Wolnego Słowa, która odbywała się w formule online, otrzymał nagrodę Człowieka Roku Klubów „Gazety Polskiej”.

„Nagroda, którą państwo przyznali w tym roku, jest wielkim zaszczytem, za który dziękuję” – mówił polityk.

„Jest wielkim zaszczytem dlatego, że to właśnie środowisko, te szturmowe bataliony, te pułki Polski patriotycznej i niepodległej tę nagrodę przyznają” – powiedział Jarosław Kaczyński.

„Jestem głęboko wdzięczny, zaszczycony i uważam tę chwilę za bardzo ładną, piękną w moim życiu, w życiu, w którym zdarzyły się tragedie, ale w którym przyszły także i sukcesy, sukcesy, które mam nadzieję, że będą kontynuowane dalej. Nie chodzi tutaj już o mnie, ale o tych, którzy zastąpią mnie w tej walce, która ciągle musi trwać, jeżeli chcemy uzyskać to, co powinno być celem każdego polskiego patrioty – silne, jak to mówił mój świętej pamięci brat, poważne polskie państwo” – stwierdził wicepremier.

Prezes Trybunału Konstytucyjnego, Julia Przyłębska, podczas gali została uhonorowana nagrodą im. Grzegorza I Wielkiego przyznawaną przez miesięcznik „Nowe Państwo”.

„Polska jest wartością. Wartością jest bycie w naszej wspólnocie historyczno-kulturowej, bo powinniśmy być dumni z własnej przeszłości, nie poddawać się pedagogice wstydu i nie czuć się zażenowanymi, że tkwi w nas pewnego rodzaju mesjanizm patriotyzmu, jak umiłowanie ojczyzny i wolności” – zaakcentowała Julia Przyłębska, odbierając nagrodę.

Nagrodę „Człowiek Roku 2020” Gazety Polskiej otrzymały Wojska Obrony Terytorialnej. Wyróżnienie odebrali w imieniu formacji: szef MON, Mariusz Błaszczak, oraz dowódca WOT, gen. dyw. Wiesław Kukuła.

„Żołnierze WOT-u są zawsze blisko. Żołnierze WOT-u poświęcają się innym” – powiedział minister Mariusz Błaszczak i podkreślał, że służą oni na co dzień w walce z epidemią, są obecni w szpitalach, DPS-ach.

„Wielkim zadaniem, które wykonali żołnierze WOT, jest służba w szpitalach. Dzięki temu cywilna służba zdrowia może się w pełni poświęcić pomocy chorym, dlatego że żołnierze WOT-u wykonują czynności administracyjne, które nie są bezpośrednio związane z leczeniem” – podkreślił szef MON.

Przesłanie do czytelników, członków klubu i laureatów przesłał także minister kultury, wicepremier Piotr Gliński.

„Dzisiaj składamy szczególne wyrazy szacunku laureatom dorocznych nagród środowiska <<Gazety Polskiej>> – tym, którzy w wybitny sposób przyczyniają się do budowania naszej narodowej wspólnoty i realizują jej rację stanu” – przekazał wicepremier.

„To nasz obowiązek, by pamiętać i wyróżniać tych, którzy przez swoją codzienną pracę dobrze służą Polsce. Takie wyróżnienia są wzorcem i wskazaniem dla całego polskiego społeczeństwa, co i kto jest dla naszej wspólnoty politycznej najcenniejszy i najważniejszy” – podsumował.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl