fot. pixabay.com

J. Kaczyński: Będzie ubezpieczenie upraw i hodowli rolnej od klęsk żywiołowych oraz gwałtownych skoków cen

Będzie ubezpieczenie upraw i hodowli rolnej od klęsk żywiołowych oraz gwałtownych skoków cen – zapowiedział prezes Prawa i Sprawiedliwości, Jarosław Kaczyński. Wicepremier w ramach swojego objazdu po kraju odwiedził w niedzielę m.in. Mławę.

W przemówieniu Jarosław Kaczyński mówił o założeniach Polskiego Ładu. Zapewnił też, że powstanie wersja tego programu skierowana do wsi. W planach są m.in. rozwiązania dotyczące bezpieczeństwa produkcji rolnej.

Będzie, chociaż tego jeszcze w Polskim Ładzie nie ma, ubezpieczenie dla upraw i dla hodowli rolnej od klęsk żywiołowych, ale także od gwałtownych skoków cen. To jest w tej chwili w opracowaniu. Jest to trudne zadanie, bardzo drogie, na to trzeba będzie miliardów złotych, ale doszliśmy do wniosku, że Polskę już dzisiaj na to stać. Polskę stać na to, żeby polscy rolnicy mogli prowadzić swoją produkcję, pewni, że ta produkcja będzie przynosiła im albo bezpośredni zysk, albo też odszkodowania, które będą adekwatne, które będą przynosiły rekompensatę za utracone korzyści – wyjaśnił prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Jarosław Kaczyński powiedział też, że będzie wsparcie dla rolniczego handlu detalicznego w skali całego kraju, a także dla jego ekspansji zagranicznej. Powstaną  manufaktury, w których rolnicy będą mogli sprzedawać swoje produkty. Prezes PiS zapowiedział także wsparcie dla spółdzielni rolniczych i dla przedsięwzięć energetycznych na wsi, także tych, w których wykorzystywane będą np. odpady z produkcji rolnej.

Polski Ład to program społeczno-gospodarczy na okres po pandemii. Prezes PiS podkreślił w niedzielę, że jest to program partyjny, a nie rządowy.

RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl