Trwają prace nad ujednoliceniem składek ZUS i PIT

Rząd pracuje nad ujednoliceniem składek ZUS i PIT. Jak informuje dziennik „Rzeczpospolita”, resort finansów potwierdził, że władze przygotowują koncepcję wprowadzenia jednej daniny w miejsce dwóch. Takie rozwiązanie może uprościć życie przedsiębiorcom.

Szczegółów rozwiązania na razie jeszcze nie ma. Wiadomo jednak, że ujednolicenie składek ZUS i PIT zmniejszy biurokratyczne obowiązki.

Prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców Cezary Kaźmierczak zaznacza, że istotne będą szczegóły rządowego rozwiązania. Jak dodaje, związek od lat opowiada się za stworzeniem tzw. podatku od funduszu płac.

– Połączenie wszystkich danin od ludzi w jedną i płacenie ich zbiorczo przez pracodawców redukuje liczbę podatników z kilkunastu milionów do półtora miliona i uniemożliwia wszelkiego rodzaju kombinacje, optymalizacje czy jakiekolwiek inne rzeczy. To podatek prosty, nieunikniony, tani w poborze – mówi Cezary Kaźmierczak.

Prezes Związku Przedsiębiorców i Pracodawców dodaje, że składka takiego podatku nie powinna być wysoka. Pomóc w tym mogłoby skuteczne opodatkowanie korporacji.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl