fot. flickr.com

Agencja Rozwoju Przemysłu wraz z rządem wychodzą naprzeciw oczekiwaniom polskich przedsiębiorców

Rząd i Agencja Rozwoju Przemysłu proponują przedsiębiorcom przeniesienie biznesu do internetu. W tym celu powstał specjalny program. Taka zmiana pozwoliłaby firmom przetrwać kryzys. E-handel jest bezpiecznym sposobem dotarcia do klientów – podkreśla resort rozwoju.

Wirus ma być obecny w Polsce jeszcze przez kilkanaście miesięcy – dłużej, niż wszyscy byśmy tego chcieli. Powstaje nowa normalność, w której także gospodarka potrzebuje restartu. Szansą staje się internet.

– Przeniesienie biznesu do internetu może być jednym ze sposobów na przetrwanie właśnie w tym czasie, w tych gospodarczych zawirowaniach, w których obecnie znaleźliśmy się w związku z pandemią – wskazała Małgorzata Jarosińska-Jedynak, minister funduszy i polityki regionalnej.

Współpraca rządu z Agencją Rozwoju Przemysłu przyniosła nowy program pod hasłem: „Przenieś swoją firmę do internetu. Zarabiaj na e-handlu”.

– Znając ten geniusz Polaków, polskiej przedsiębiorczości, polskiej elastyczności, polskie firmy będą chciały wykorzystać ten kryzys, aby przenieść dużo bardziej swoją dotychczasową działalność do internetu – powiedział Krzysztof Mazur, wiceminister rozwoju.

Jeszcze w 2018 roku – według danych resortu rozwoju – jedynie 17 proc. firm sprzedawało przez internet. Jednak już na początku epidemii, na zakupy w sieci decyduje się nawet 38 proc. wszystkich Polaków. Firmy muszą być na to gotowe.

– Wierzę, że to hasło „go e-commerce”, o którym mówi dzisiaj cały świat, to będzie hasło, które zmieni także funkcjonowanie wielu polskich firm i będziemy tutaj w awangardzie zmian rozwoju sprzedaży usług i towarów przez internet – stwierdził Krzysztof Mazur.

To kolejne narzędzie, jakie na czas epidemii oferuje przedsiębiorcom Agencja Rozwoju Przemysłu.

– Pozwoli im w tym trudnym czasie uzyskać dodatkowe przychody, które poprawią ich sytuację ekonomiczną – zaznaczył Paweł Kolczyński, wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu.

Nowy program ma pomagać zwłaszcza tym przedsiębiorcom, którzy do tej pory prowadzili sprzedaż jedynie stacjonarną. Resort funduszy przypomina o już teraz istniejących instrumentach pożyczkowych i dotacjach, z których można skorzystać przy rozwoju firmy.

– To zarówno program wdrażany na poziomie krajowym „Inteligentny rozwój”, ale również 16 programów operacyjnych, w ramach których mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa mogą uzyskać wsparcie tego typu działalności – wyjaśniła minister funduszy i polityki regionalnej.

To także inne propozycje finansowane z funduszy UE, BGK, Agencji Rozwoju Przemysłu i Polskiego Funduszu Rozwoju. W ramach tych wszystkich programów przedsiębiorcy mogą np. uzyskać kredyt na innowacje technologiczne oraz granty na transfer technologii w kwocie do 200 tys. euro.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl