Nowi ministrowie w rządzie

Ministrowie, którzy odejdą w ramach rekonstrukcji zrealizowali projekty do których zostali powołani; zastąpią ich nowi, którzy będą mieli inne zadania powiedział politolog dr Lech Jańczuk. Ekspert odniósł się do słów premier Beaty Szydło, która zapowiedziała personalne i systemowe zmiany w rządzie. 

W mediach wśród kandydatów do dymisji pojawiają się nazwiska ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła,  Krzysztofa Jurgiela z resortu rolnictwa czy Pawła Szałamachy kierującego ministerstwem finansów.

– Wymiana części osób jest procesem naturalnym wynikającym z faktu, iż określone osoby zrealizowały określony projekt.  Inne osoby są dobierane do realizacji innych projektów wpisanych w program rządu. Tutaj wydaje się, że Ci ministrowie, którzy odchodzą zrealizowali swoje projekty do których zostali powołani. Następni, którzy przyjdą na ich miejsce będą realizowali kolejne projekty rządu, zapisane w programie rządowym – mówił dr Lech Jańczuk.

W ocenie premier Beaty Szydło najlepszymi ministrami są Elżbieta Rafalska, która kieruje resortem rodziny i Henryk Kowalczyk, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów.

Zmiany w rządzie są jednym z tematów wyjazdowego spotkania klubu PiS, które rozpoczęło się wczoraj.  W obradach w podwarszawskiej Jachrance bierze udział szefowa rządu.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl