fot.twitter.com/AdamBielan

A. Bielan: Dojście Koalicji Europejskiej do władzy w Polsce będzie oznaczało ostry skręt w lewo

Dojście Koalicji Europejskiej do władzy w Polsce będzie oznaczało rozmontowanie programów socjalnych i ostry skręt w lewo – uważa wicemarszałek Senatu Adam Bielan. W jego ocenie trwa licytacja w kwestiach światopoglądowych między Koalicją Europejską a Wiosną.

Polityk odniósł się w ten sposób do wywiadu, jakiego wiceprezydent Warszawy „Dziennikowi Gazecie Prawnej”. Paweł Rabiej, który przyznaje, że jest gejem, mówił o swoich planach rozszerzania praw osób homoseksualnych. Najpierw chciałby wprowadzenia związków partnerskich, potem równości małżeńskiej, a na koniec możliwości adopcji dzieci przez takie pary.

Wicemarszałek Adam Bielan dziękuje Pawłowi Rabiejowi za szczerość. W ocenie polityka Zjednoczonej Prawicy, taki scenariusz byłby zrealizowany przez Koalicję, gdyby doszła do władzy.

Nie mam wątpliwości, że postulat legalizacji związków partnerskich jest pierwszym krokiem, a ostatnim celem będzie adopcja dzieci przez tzw. małżeństwa homoseksualne. Tak się dzieje w większości zachodnich krajów, w których środowiska lewicowo-liberalne uzyskują większość. Paweł Rabiej nie pierwszy raz mówi, jak będą wyglądały rządy Koalicji Europejskiej w Polsce, gdyby przejęli oni władzę. Przypomnę tylko: gdy Rada Warszawy wycofała się z bonifikat dla osób, które kupują mieszkania na własność, powiedział on, że obietnice, które składał Rafał Trzaskowski przed wyborami, to był błąd rozdawnictwa i należało się z niego wycofać – zaznacza Adam Bielan.

Wypowiedź Pawła Rabieja wywołała oburzenie nie tylko wśród polityków partii rządzącej i konserwatywnych komentatorów. Krytycznie oceniają ją także przedstawiciele stołecznego ratusza, jak i PO. Przewodniczący Platformy Grzegorz Schetyna stwierdził, że nie akceptuje wypowiedzi wiceprezydenta Warszawy. Dodał, że nie jest to wypowiedź nikogo z Koalicji Europejskiej ani z PO. Schetyna zapewnił też, że ten temat nie będzie elementem programu wyborczego Koalicji.

RIRM

drukuj