fot. flickr.com

Senat: Ustawa obniżająca podatek PIT do podpisu prezydenta

Ustawa obniżająca podatek PIT z 18 do 17 proc. trafi do podpisu prezydenta Andrzeja Dudy. Przepisy w tej sprawie przyjął Senat. Na nowych rozwiązaniach skorzysta około 25 mln Polaków. Dzięki nim przy niezmienionej pensji brutto na ich konta będą trafiać finalnie wyższe wynagrodzenia. 

W przypadku zarabiających 2 250 zł, ma to być rocznie 470 zł więcej. Ustawa zakłada też ponad dwukrotne podniesienie kosztów uzyskania przychodów dla pracowników. Przepisy będą miały zastosowanie do dochodów uzyskanych od 1 stycznia 2020 r.

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski przypomniał, że to nie pierwsza obniżka podatku w okresie sprawowania rządów przez Prawo i Sprawiedliwość.

Ustawa bezpośrednio przechodzi do prezydenta. Mam nadzieję, że szybko zostanie podpisana. Uzyskała pełne poparcie. To kolejny dowód na to, że Prawo i Sprawiedliwość i Zjednoczona Prawica bardzo dba o Polaków oraz ich portfele. Jesteśmy partią – jak się okazuje – bardziej liberalną od PO, która w przeciągu ośmiu lat rządów podwyższała, a nie obniżała podatki. My obniżamy kolejne podatki – Zerowy podatek dla osób do 26. roku życia. To bardzo ważne działanie. Myślę tu np. o młodych lekarzach, bowiem myślę, że takie działanie zatrzyma ich w Polsce – powiedział Stanisław Karczewski.

Obniżenie stawki PIT to realizacja ostatniej zapowiedzi przedstawionej w ramach tzw. Piątki Kaczyńskiego. Regulacje wejdą w życie od 1 października bieżącego roku.

 

RIRM

drukuj